Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Bu Yıl Bir İlk

YKS 'de bu yıl bir ilk yaşandı. Kahramanmaraş 'ta siyam ikizleri 18 yaşındaki Ayşe ve Sema Tanrıkulu, YKS 'nin ilk oturumu olan TYT 'ye girdi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Bu Yıl Bir İlk

Üniversiteye giriş sınavında bu yıl bir ilk. Siyam ikizleri sınava girdi.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı olan Kırmakaya Mahallesi 'nde oturmakta olan Hatice ve Yunus Tanrıkulu çiftinin çocukları 18 yaşındaki siyam ikizleri Ayşe ve Sema Tanrıkulu kardeşler, dedeleri Abdullah Tanrıkulu ile birlikte sınava girecekleri merkez Onikişubat ilçesindeki Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi 'ne geldi.

GÖREVLİLERLE SOHBET ETTİLER

Burada bir süre görevlilerle konuian ve onlarla sohbet eden kardeşler, sınav giriş belgeleri ve kimlikleri kontrol edildikten sonra sınav salonuna alındı.

Ayşe Tanrıkulu, yaptığı açıklamada, hayallerindeki okulu okumak için sınav gireceklerini ve heyecanlı olduklarını söyledi.

Yıl boyunca, başarılı olabilmek için çok çalıştıklarını ve büyük emek verdiklerini dile getiren Tanrıkulu,  sınav ile ilgili yaptığı açıklamada basın mensuplarına şu ifadeleri kullandı:

"İlk sınavımız çok mutluyuz. Birlikte sınava giriyoruz. İnşallah kazanırız. Çok heyecanlıyız. İnşallah sınava heyecanımız geçer. İlahiyat okumak istiyoruz. Öğretmenlik de yazmayı düşünüyoruz. Bütün öğrencilere başarılar dileriz. Allah emeklerini boşa çıkartmasın."

TÜRKİYE 'DE TEK

Sema Tanrıkulu ise Türkiye'de sınava giren tek siyam ikizleri olduklarını belirterek bütün öğrencilere başarılar diledi.

Dede Abdullah Tanrıkulu ise torunlarını sınava getirdiğini ve çok mutlu ve heyecanlı olduğunu kaydetti.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA