Valilik Duyurdu: Düğün Nişan, Sünnet ve Asker Uğurlamaları Yasaklandı: Sadece Nikah

Bolu Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada korona nedeniyle düğünlerin sadece nikah şeklinde olacağı ve en fazla 1 saat olacağı, diğer etkinliklerin ise iptal edildiğine yer verildi.

Valilik Duyurdu: Düğün Nişan, Sünnet ve Asker Uğurlamaları Yasaklandı: Sadece Nikah

Bolu'da düğünlere yasak.

Önceki gün yayımlanan genelge sonraıs Bolu Valiliği bugün duyuru yayımladı ve düğünlere yasak geldiği, sadece en fazla 1 saatlik nikah merasimi yapılacağı, kınaa, sünnet nişan gibi etkinliklerin yasaklandığına yer verildi. 

Köy ve sokaklarda yapılacak düğünler ile toplu etkinliklerin, asker uğurlamalarının da yasaklandığının belirtildiği resmi açıklama şu şekilde:

"Nişan, kına gecesi, sünnet düğünü, köy ve sokak düğünleri, asker uğurlamaları v.b. tüm toplu etkinlikler durdurulmuştur. Düğünler ancak nikah merasimi şekline yapılabilecektir. Nikah merasimleri en fazla 1 saat içerisinde tamamlanacaktır. Törenlerde gerek şahıslar arası gerekse koltuklar arası fizik mesafe koşullarına mutlaka riayet edilecektir. Düğün salonlarında dans/oyun pisti alanları da koltuklarla kapatılacaktır. Nikah merasimlerinde hiçbir oyun, eğlence, dans etkinliklerine müsaade edilmeyecektir. Yine nikah merasimleri başta olmak üzere hiçbir toplu etkinlikte paketli su servisi dışında hiçbir ikramda bulunulmasına izin verilmeyecektir. Gelin ve damadın 1. ve 2. dereceye kadar yakını olmayan 65 yaş üstü ve 15 yaş altı vatandaşlarımızın nikah törenlerine katılmasına müsaade edilmeyecektir. Koronavirüs tedbirlerine uyumun tam sağlanabilmesi amacıyla nikah merasimleri başta olmak üzere bütün toplu etkinlikler en az bir kamu görevlisi tarafından başından sonuna kadar gözlemlenerek denetim altında tutulacaktır."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA