Vali Açıkladı: Düğünler ve Taziyeler Yasaklanabilir

Son dakika haberi: Kastamonu Valisi yaptığı son dakika açıklamasında yasaklara ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Vali Açıkladı: Düğünler ve Taziyeler Yasaklanabilir

Düğün ve taziye yasağı hakkında açıklama.

Son günlerde vaka sayısında yaşanan artış, sosyal mesafe maske ve hijyen kurallarına uyulmaması sonrası yeni tedbirler gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı tarafındna yayımlanan genelde sonrası bugün ülke genelinde denetim yapıldı ve Kastamonu 'daki denetime Vali de katıldı. 

Kastamonu'da da Vali Avni Çakır'ın katılımıyla yapıldı. Kent merkezindeki esnafı dolaşan Vali Çakır, make ve sosyal mesafe konularında uyarılarda bulundu.

Vali Çakır, basın mensuplarına yaptığı açıklamada yeni önlemler hakkında bilgi verdi ve  "Kastamonu olarak Covid-19 ile mücadelede çok başarılı çalışmalar verdik. Sağlık merkezlerimizdeki tedavi kotamızda bir sıkıntı yoktu ama şu an limitlerimiz dolmak üzere. O yüzden alarm zillerimiz yüksek seviyede çalmaya başladı. Halkımızın, esnafımızın, vatandaşımızın dikkatini en yüksek seviyeye çıkartılması noktasında böyle bir harekete ihtiyacımız vardı. Gerekiyorsa düğünlerin, taziyelerin yasaklanmasında ve çok ciddi sınırlamaların getirilmesi noktasında kararlar alabiliriz. Bu noktada Bakanlığımız genelgesi doğrultusunda Kastamonu Valiliği olarak hareket ediyoruz. Şu aşamada bu tedbir gündemimizde yok. Fakat ilk fırsatta gelebilir. Vakalar artmaya devam ederse, tedbir almaktan çekinmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA