Türk Hava Yolları'ndan Açıklama Geldi: 1 Eylül İtibariyle Başlıyor

Yeni tip koronavirüs nedeniyle 11 Haziran'dan itibaren yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY, Eylül ayı için uçuş planını netleştirdi.

Türk Hava Yolları'ndan Açıklama Geldi: 1 Eylül İtibariyle Başlıyor

Bu çerçevede 19 Temmuz'da tekrar askıya alınan İran uçuşlarının 1 Eylül itibariyle Tahran, Tebriz, Şiraz ve Meşhed seferleri ile yeniden başlayacağı duyuruldu. Türk Hava yolları Eylül ayı yurt dışı uçuşlarına, "İran'da Tahran, Tebriz, Şiraz ve Meşhed, Artvin Hopa, Kanada Vancouver, Madagaskar, Estonya'da Riga ve Tallin, Gürcistan'da Batum ve Tiflis, Vietnam'da Honai ve Ho Chi Minh City, Suudi Arabistan'da Dammam ve Riyad, Cezayir'de Konstantin ve Vahran, Afganistan'da Mezar-ı Şerif, Rusya'da Krasnador, Soçi ve Kazan, Irak'ta Süleymaniye, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Bahreyn, Ürdün'de Amman, Türkmenistan'da Aşkaabat, Litvanya'da Vilnius ve Moğolistan'da Ulanbatur, Yunanistan Selanik, Fas'ta Marakeş, Umman'da Maskat, Nijerya'da Abuja ve Lagos, Güney Afrika'da Cape Town, Johannesburg ve Durban, Abu Dabi" seferlerine yer verdi.

THY'den konuya ilişkin yapılan resmi açıklamada şu ifadeler görüldü: Ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri ile yaptığımız titiz çalışmaların sonucunda daha sağlıklı ve güvenli standartlara sahip uçuşlarla sevdiklerimize, keşiflerimize ve biriktirilecek anılarımıza tekrar kavuşuyoruz. Bu dönemde plan yapmanın ne kadar zor olduğunu bildiğimiz için sizlere esnek seyahat imkanları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 21 Mart 2020 - 31 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki biletlemeleriniz için sınırsız değişiklik yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Esnek seyahat sayfamızı incelemeyi unutmayın. Uçuş takvimi Eylül ayı sonuna kadar uygulanacak uçuşlarımızı göstermektedir. Yeni seyahatleriniz için uçuş planımız güncellendikçe bu sayfadan sizlerle paylaşacağız