TTK Memur Alımı için Başvuru İşlemleri Başladı

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna KPSS A memur alımı için 7 Kasım 2019 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 13 Aralık'a kadar devam edecek. Adaylar başvuru sırasında gerekli belgeler ve sınav sürecine dair tüm detayları TTK'nın resmi sayfasından öğrenebilecek.

TTK Memur Alımı için Başvuru İşlemleri Başladı

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna KPSS A memur alımı için 7 Kasım 2019 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 13 Aralık'a kadar devam edecek. Adaylar başvuru sırasında gerekli belgeler ve sınav sürecine dair tüm detayları TTK'nın resmi sayfasından öğrenebilecek.

08 Kasım 2019 Cuma 21:09
TTK Memur Alımı için Başvuru İşlemleri Başladı

Türkiye Taş Kömürü Kurumuna KPSS A memur alımı için 7 Kasım 2019 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 13 Aralık'a kadar devam edecek. TTK'dan , DPB ve BİK'ten yapılan bilgilendirmede Türkiye Taşkömürü Kurumu'na 45 memur alınacağı, ilgili alım için başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra başvuru özel şartlarını da yerine getirmesi gerektiği belirtilmiş, "TTK Taşra Teşkilatının Üretim ve Elektro. Mekanik İşletme Müdürlüklerinin Mekanize Kazı Projelerinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Mühendisler Hakkındaki Sınav ve Atama Yönetmeliği çerçevesinde, 399 sayılı KHK'ya tabi Sözleşmeli statüde Mühendis alımı yapılacaktır. Yazılı ve Sözlü Sınav sonucuna göre istihdam edilecek personel kontenjanı ve nitelikleri aşağıda belirtilmiştir. Adaylara atama onayları hariç yapılacak tüm tebligatlar ve duyurular, http://www.taskomuru.gov.tr internet adresinden yapılacak olup, ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir. Atanmaya hak kazanan adayların Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasının olumlu sonuçlanması halinde atamaları yapılacaktır." ifadelerine yer verilmişti. Giriş sınavı için başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekiyor: 

Giriş Sınavına katılmak isteyen adaylarda son başvuru tarihi olan 13/12/2019 itibariyle aşağıdaki şartlar aranacaktır:

1- 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- Son başvuru tarihi itibariyle fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Maden, Makine, Elektrik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

3- 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSSP3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak,

Şartları aranır.

BAŞVURU SIRASINDA GEREKLİ BELGELERE KURUMUN RESMİ SAYFASINDAN ERİŞİLEBİLECEK

Başvuru sırasında adaylardan talep edilen belgelere TTK'nın resmi sayfasından erişilebileceğine yer verilen resmi duyuruda, giriş sınavı başvurularıyla ilgili ise aşağıdaki ifadeler yer aldı: 

1- Sınav başvuruları, sınav ilanının Resmi Gazete’de yayımlanmasını takip eden gün başlayacak ve 13.12.2019 tarihi mesai bitiminde (17.00) sona erecektir.

2- Giriş sınavına katılmak isteyen adayların, yukarıda belirtilen koşulları taşımaları kaydıyla; “Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yayla Mahallesi Bağlık Caddesi İhsan Soyak Sokak No:2 ZONGULDAK / TÜRKİYE" adresinden veya Genel Müdürlüğümüz internet adresinden (http://www.taskomuru.gov.tr) temin edecekleri “Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

3- Aday tarafından imzalanan Başvuru Formunun çıktısı ile birlikte başvuru için istenen diğer belgelerin 13.12.2019 tarihi mesai bitimine (17.00) kadar yukarıda belirtilen adrese şahsen veya posta yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir.

4- Postadaki gecikmeler veya diğer nedenlerle süresi içinde Genel Müdürlüğümüze teslim edilmeyen başvurular ile ilanda belirtilen şartları taşımayanların başvuruları işleme alınmayacaktır.

5- Belgelerin belirtilen son başvuru tarihine kadar TTK Genel Müdürlüğüne teslim edilmesi şarttır. Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığınca onaylanabilir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.