TBMM'de Yeni Askerlik Sistemi Tarihi İçin Son Dakika Açıklaması Geldi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaptığı son dakika açıklamasında, milyonlarca genci ilgilendiren yeni askerlik sistemi teklifinin görüşmelerinin tüm siyasi parti gruplarının mutabakatı, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanı Naci Bostancı'nın inisiyatifi ile bayramdan sonraya bırakıldığını söyledi.

TBMM'de Yeni Askerlik Sistemi Tarihi İçin Son Dakika Açıklaması Geldi

Yeni askelrik sistemi ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

TBMM 'de nasın toplantısı düzenleyen Özel , TBMM 'de düzenlediği basın toplantısında  askerlik kanunuyla ilgili bir değişikliğin gündemde olduğunu ve 1927 yılından beri yürürlükte olan bir kanunun tamamen ortadan kaldırılıp, yeniden ele alındığını ifade etti. 

TÜM PARTİLERİN KAYGILARI VAR

Askerlik kanunu ile ilgili meclisteki tüm partilerin kaygılarının olduğunu söyleyen Özel, AK Parti'nin gruplardan görüşlerini istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Madde 45 üzerinde ciddi tartışmalar ve endişeler vardı. Bunun dışında ordunun bazı birliklerinin mevcudunun yüzde 20'ye kadar gerileyecek olmasıyla ilgili endişeler vardı. Yapılan toplantıda istisnasız tüm gruplar görüşlerini açıkladılar. Tüm grupların mutabakatı, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanı Naci Bostancı'nın inisiyatifi ile bu kanunun görüşmeleri bayramdan sonraya bırakılmış durumdadır." diye konuştu.

TEZKERE BEKLEYENLER

Tezkere beklentisinin son derece haklı bir beklenti olduğunu söyleyerek sözlerini sürdüren  Özel, "CHP olarak kimsenin tezkere almasına, askerliğinin sonlanmasına ya da askerliğin kısalmasına karşı olmadığımızı açıkça ifade etmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

CHP ENGELLEYİCİ TAVIR İÇİNDE BEYANLARI HAKKINDA

Bazı AK Parti vekillerin, CHP ya da diğer muhalefet partilerinin "engelleyici bir tavır içinde oldukları" gibi haksız birtakım beyanlarına değinen  Özel, "Sayın Bostancı da bu konuda gerekli uyarıların kendisi tarafından yapıldığını ifade etti. Burada kimse seçmenler üzerinde bir popülizm yapmak için bazı açıklamalar yapmasın. AKP'nin iki milletvekilinin paylaşımlarından dolayı uyarılmış olması memnuniyet vericidir." dedi.

Diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA

ASKERLİK KANUNU HAKKINDA SON DAKİKA GELİŞMELERİNDEN İLK SİZİN HABERİNİZ OLSUN İSTİYORSANIZ MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN