Tarım ve Orman Bakanlığı'na Ortaöğretim ve Lisans Mezunu Personel Alımı Başvuruları 1-12 Haziran'da Alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'ne Mühendis, avukat, destek personeli alımları için başvuru işlemleri 1 Haziran'da başlayacak ,12 Haziran'a kadar sürecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı'na Ortaöğretim ve Lisans Mezunu Personel Alımı Başvuruları 1-12 Haziran'da Alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından 15 Mayıs'ta yapılan resmi duyuruda kuruma 122 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtilmiş, ilgili unvanlara başvuru yapmak isteyen adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra unvanlara göre belirlenen şartları da incelemesi gerektiği belirtilmişti.

YENİ MEMUR ALIMI DUYURULARINI TAKİP ETMEK, KADIN-ERKEK ADAYLARLA BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLA.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü Personel alımı başvurularında adaylarda aranacak genel ve özel şartlar aşağıdaki gibi oldu: 

1 - 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
2 - 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları
yapılmayacaktır.
3 - Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek
haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

1 - 2018 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3 VE KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
2 - Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,
3 - Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için;
- C sınıfı ehliyete sahip olmak,
- Cinsiyeti Erkek olmak,
4 - Avukat pozisyonuna başvuranlar için;
-Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak,

Başvuru sürecine ilişkin yapılan bilgilendirmede, "Adaylar 01/06/2020 - 12/06/2020 tarihleri arasında http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 12/06/2020 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir." denildi.