Suriyelilere Hakaret Eden Kamu Personeline Hapis

Sosyal medya hesabı üzerinden Suriyeli erkeklere yönelik yaptığı hakaret paylaşımları nedeniyle bir memur hakkında hapis cezası verildi.

Suriyelilere Hakaret Eden Kamu Personeline Hapis

Cumhurbaşkanlığı 'nda çalışan bir kamu personeli, suriyelilere hakaret ettiği için hapis cezasına çarptırıldı.

Edinilen bilgilere göre Y.B. isimli kişi, sosyal medya hesabı üzerinden Suriyeli erkeklere yönelik ağır hakaretli paylaşımlar yaptı. Bu kişi, yaptığı paylaşımlarında Suriyeli erkeklere yönelik "etek giydireceksin, keklik gibi avlayacaksın" şeklinde ifadeler kullandı. Bu ifadeleri kullanan Y.B. hakkında dava açıldı ve görülen bu davada karar verildi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma, "Halkı kin ve nefrete kışkırtmak" suçlaması ile görülüyordu.  Ankara 19. Asliye Ceza Mahkemesi 'nde görülen davanın son duruşması gerçekleşti. Karar duruşmasında Y.B. isimli kamu personeli hakkında 5 ay hapis cezası verildi ve hapis cezası, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. 

Bu kişi, aynı suçu bir daha işlerse hapse girecek ve memuriyetle ilişiği kesilebilecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE ÇALIŞIYORDU

Cumhurbaşkanlığı Sağlık Koordinasyon Merkezi bünyesinde daha önce geçici olarak görev yapan Y.B. isimli kişi, gelen tepkiler üzerine buradan gönderildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 'ndeki ilişiği kesildi ve bu kişi, asıl kadrosunun bulunduğu Sağlık Bakanlıuğı 'na gönderildi. 

Sağlık Bakanlığı'nın Y.B. hakkında nasıl bir işlem yapacağı ise merak konusu oldu.

İşte Y.B. isimli kişinin yaptığı paylaşımlarından biri.