Son Dakika: Şehirlerarası Seyahat Yasağı Hakkında Açıklama

Son dakika haberi: Şehirlerarası seyahat yasağı hakkında son dakika açıklaması geldi.

Son Dakika: Şehirlerarası Seyahat Yasağı Hakkında Açıklama

Şehirlerarası seyahat yasağı hakkında açıklama.

Son günlerde koronavirüs vaka sayısısının artması, kaç gündür 11 binden fazla vaka gelmesi sonrası yeni kararlar gündeme gelebilir. Hürriyet'ten Nuray Babacan, bugün kaleme aldığı yazısında koronada normalleşmeye geçildiğini, ancak bazı kentlerde sorun yaşandığını söyledi.Önümüzdeki hafta 14 günlük yeni harita yayımlanacak. 

Yayımlanacak yeni haritada 2 haftadaki değişim gözler önüne çıkacak ve buna göre yeni kısıtlamaların alınması gündeme gelecek. Geçen hafta açıklanan risk haritası gelecek hafta güncellenecek ve illerin risk haritası sarı olsa bile, şehirde yoğunluk olan cadde sokak ve mahallelerde kırmızı kodlu kısıtlamalar uygulanacak. 

Yeni harita açıklandıktan sonra kısıtlamalar dda değişecek ve vaka artışı olup kırmızı kategoriye geçen illerde kısıtlamalar yeniden gelecek. 

SEYAHAT YASAĞI AÇIKLAMASI

Edinilen son dakika bilgilerine göre şehirlerarası kısıtlamanın da gündemde olduğu öğrenildi. Vakaların artması, kırmızı illerin artması sürerse kırmızı illerden diğer illere geçişler kısıtlanacak ve HES kontrolleri başlayacak. Daha da ileri gitmesi durumunda şehirlerarası seyahat yasağı gelecek. 

İLLERİN RENK DURUMLARI

AÇIKLAMA GELDİĞİNDE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN