Son Dakika: Kar Yeniden Başlıyor 70 Şehirde Hava durumu Uyarısı Geldi

Son dakika haberi: Kar yağışı yeniden başlıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında 80'e yakın şehirde şiddetli kar yağışının yeniden başlayacağına yer verildi.

Son Dakika: Kar Yeniden Başlıyor 70 Şehirde Hava durumu Uyarısı Geldi

Son dakika: Kar yeniden geliyor.

70'e yakın şehir için son dakika haberi geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında birçok bölgede duran kar yağışının bugün yeniden başlayacağına yer verildi. Şiddetli şekilde görülecek kar yağışı nedeniyle vatandaşlara önemli uyarılar yapıldı. 

SOĞUK HAVA HAFTA SONUNA KADAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada soğuk havaların hafta sonuna kadar etkili olacağına yer verildi ve "Halen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında olan kuzey, iç ve batı bölgelerdeki hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında, doğu bölgelerde ise mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyretmektedir." denilerek, "Hava sıcaklıklarının Çarşamba (17.02.2021) ve Perşembe (18.02.2021) günleri ise doğu bölgelerde 8 ila 15 derece azalması bekleniyor.

Söz konusu sıcaklık düşüşünün hafta sonuna kadar etkili olması beklendiğinden, buzlanma ve don hadiselerinin neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi.

Yalova ve Bursa

Halen devam etmekte olan kar yağışının Yalova il geneli ile Bursa'nın kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı, genellikle 15-35cm , yüksek kesimler ile Kuzey yamaçlarda 60cm'ye kadar yeni kar örtüsü oluşturması bekleniyor. Yüksek kar örtüsünün sebep olacağı buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Bölgelerimizde Çığ

Son günlerde ülkemizi etkileyen kar yağışlı sistem nedeniyle Orta ve Doğu Karadeniz’in İç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda mevcut kar örtüsü üzerine gelen yeni ve kalın kar örtüsü nedeniyle dik yamaçlarda çığ riskinin arttığı değerlendirilmektedir. Çığ nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Anadolu’nun Batısı

Malatya, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinde beklenen kar yağışlarının kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması ve 10-35 cm yeni kar örtüsü oluşturması beklendiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayları ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Anadolu’nun Güneydoğu

Salı öğleden sonra Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Van’ın güneyi(Bahçesaray, Gevaş, Çatak, Gürpınar, Başkale), Şırnak (Şırnak, Uludere, Beytüşşebap) ve Siirt’in doğusu (Pervari, Şirvan, Baykan )ve Diyarbakır’ın kuzeydoğusunda (Kulp, Lice) başlayacak kar yağışlarının kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Kar yağışının genellikle 15-30cm, yüksek kesimlerde ve Hakkari çevrelerinde 25-75cm yüksekliğinde yeni kar örtüsü oluşturması beklendiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayları, dik yamaçlarda çığ oluşması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUGÜN HAVA DURUMU

İL İL HAVA DURUMU

MARMARA
Çok bulutlu, doğusunun akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kocaeli, Sakarya ve Yalova ile Bursa'nın kuzey ve doğu çevrelerinde yer yer yoğun olması, bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

EDİRNE HAVA DURUMU 1°C
Çok bulutlu

İSTANBUL HAVA DURUMU 4°C
Çok bulutlu, Avrupa Yakası hafif olmak üzere, il geneli kar yağışlı

KIRKLARELİ HAVA DURUMU 2°C
Çok bulutlu

KOCAELİ HAVA DURUMU 3°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

EGE HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege'nin kuzey kesimleri ile Afyon'un doğu çevrelerinin bu sabah saatlerinde hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR HAVA DURUMU -3°C
Çok bulutlu, doğu çevreleri sabah erken saatlerde hafif kar yağışlı

DENİZLİ HAVA DURUMU  5°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR HAVA DURUMU 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA HAVA DURUMU 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey çevreleri sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

AKDENİZ HAVA DURUMU 
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in yağışlı geçeceği; yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

ADANA HAVA DURUMU 13°C
Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA HAVA DURUMU 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

HATAY HAVA DURUMU 11°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISPARTA HAVA DURUMU  -2°C
Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde doğusu kar yağışlı

İÇ ANADOLU HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA HAVA DURUMU -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI HAVA DURUMU -3°C
Çok bulutlu, kuzey çevreleri hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU -2°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA HAVA DURUMU -1°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ HAVA DURUMU
Çok bulutlu, iç kesimlerde hafif olmak üzere, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU HAVA DURUMU -2°C
Çok bulutlu, aralıklı ve hafif kar yağışlı

DÜZCE HAVA DURUMU  1°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU HAVA DURUMU -3°C
Çok bulutlu, aralıklı ve hafif kar yağışlı

ZONGULDAK HAVA DURUMU 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ HAVA DURUMU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Ordu, Tokat, Giresun çevrelerinde yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

AMASYA HAVA DURUMU 0°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

RİZE HAVA DURUMU 4°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

SAMSUN HAVA DURUMU 2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

TRABZON HAVA DURUMU , 4°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

DOĞU ANADOLU HAVA DURUMU
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri ve kuzeybatısı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN HAVA DURUMU 5°C
Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ERZURUM HAVA DURUMU 3°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS HAVA DURUMU 5°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN HAVA DURUMU 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR HAVA DURUMU 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP HAVA DURUMU 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

SİİRT HAVA DURUMU 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ŞANLIURFA HAVA DURUMU 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU