Son Dakika: Deprem Sonrası Provokatif Paylaşım Yapan 6 Kişi Hakkında İnceleme Başlatıldı

İzmir'de meydana gelen depremin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, provokatif paylaşımlar yapan 6 kişi hakkında inceleme başlattı.

Son Dakika: Deprem Sonrası Provokatif Paylaşım Yapan 6 Kişi Hakkında İnceleme Başlatıldı

Son dakika haberi: İzmir'deki depremle ilgili provokatif paylaşım yapan 6 kişi hakkında inceleme.

İzmir'de önceki gün deprem meydana geldi. Yaşanan depremde 25 kişi hayatını kaybederken 804 kişi yaralandı. 6.6 'lık büyük depremin ardından çok sayıda artçı sarsıntı yaşandı. 5.1 'e kadar yaşanan artçı sarsıntılar devam ediyor. 

EGM İNCELEME BAŞLATTI

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada provokatif paylaşımlar yapan 6 kişi hakkında inceleme başlatıldığına yer verildi. Açıklama şu şekilde:

“Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında, 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik ettiği değerlendirilen 27 paylaşıma rastlanıldığı, paylaşımı yapanlardan 16 kişinin tespit edildiği, 3 şahsın gözaltına alındığı, konuya ilişkin çalışmaların ve adli sürecin devam ettiği hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur”

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA