Selim Gültekin : Niğde'de 1250 Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde'de kurulacak güneş enerjisi santralinin 1 milyon 300 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayacağını, ayrıca santralle birlikte 1250 vatandaşa iş imkanı geleceğini söyledi.

Selim Gültekin : Niğde'de 1250 Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Bakanlar Kurulu kararı neticesinde Niğde Bor Enerji İhtisas Endüstri Alanı olarak kabul gören, Niğde'nin Bor, Emen , Badak ve Seslikaya köylerine 2 bin 500 hektarlık güneş enerjisi santrali kurulacağını, ilgili santralin 1 milyon 350 bin konutun enerji ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

İlgili santralin aynı zamanda 1250 kişiye iş imkanı sağlayacağını söyleyen Selim Gültekin, "Bakanlar Kurulu kararıyla Niğde Bor Enerji İhtisas Endüstri Alanı olarak kabul edilen Bor, Emen, Badak ve Seslikaya köylerimize ait yaklaşık 2.500 hektarlık alanda güneş enerjisi santrali kurulacaktır. Yaklaşık 9 milyar lira maliyetle kurulacak, 500 megavat gücündeki santralden yılda asgari 2 milyar 850 milyon kilovat/saat elektrik enerjisi ucuza üretilerek ekonomiye 1 milyarlık katkı sağlanacaktır.

Bu sayede 1 milyon 350 bin konutun ihtiyacı karşılanacak, aynı zamanda da 1.250 kişiye istihdam imkânı sağlanacaktır.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda yerli, millî ve aynı zamanda çevreci olan projemizin Niğde'mize ve yerlilik, millîlik konusunda birbirine sıkıca kenetlenmiş olan aziz vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA