Şehirlerarası Otobüslere Binenler: 3 önemli değişiklik

Şehirlerarası otobüsle yolculuk yapan vatandaşları yakından ilgilendiren düzenlemeler yapıldı. Firmalar, masrafların artması nedeniyle muavinsiz, ikramsız yolculuğa başladı. Öte yandan 2+1 koltukların da kalkacağı bildirildi.

Şehirlerarası Otobüslere Binenler: 3 önemli değişiklik

Şehirlerarası otobüsle yolculuk yapan vatandaşları yakından ilgilendiren düzenlemeler yapıldı. Firmalar, masrafların artması nedeniyle muavinsiz, ikramsız yolculuğa başladı. Öte yandan 2+1 koltukların da kalkacağı bildirildi.

27 Aralık 2019 Cuma 09:46
Şehirlerarası Otobüslere Binenler: 3 önemli değişiklik

Şehirlerarası otobüs yolculuklarında flaş değişiklik. 

Artan maliyetler nedeniyle sın dönemlerde bazı değişiklikler yapan otobüs firmaları, bu değişiklikleri arttırmaya devam ediyor. 

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar, son dönemlerde vatandaşların daha çok uçak yolculuğunu tercih etmesi ve araçların yarısı bile dolmadan sefer yapması nedeniyle artan maliyetler çözüm olarak otobüs firmaları, önce ikramları sonra muavinleri kaldırdı. Şimdi de 2+1 otobüsler kalkıyor. 

MUAVİNSİZ YOLCULUK

Geçtiğimiz yaz aylarında Almanya merkezli Flixmobility'e adlı şatılan Kamil Koç'ta başlayan muavinsiz yolculuk uygulaması, diğer firmaların da dikkatini çekti ve bazı firmalar da muavinsiz yolculuğu tercih etti. 

İKRAMLAR DA KALDIRILIYOR

Otobüs firmaları artan maliyetler nedeniyle ardı ardına yolculuklarda ikram servisini kaldırıyor. Buna bağlı olarak host ve hostesler de artık otobüslerde görev almayacak.

2+1 KOLTUKLAR DA KALKIYOR

Daha az yolcu taşınan 2+1 koltuk düzeninden de vazgeçmeye başlayan firmalar 2+2 koltuk düzeninde tek seferde 54 yolcu taşımaya başladı.

Firmaların gelecek planında ise koltuk sayısı kadar numarasız bilet satma uygulaması yer alıyor.

PEKİ SİZ BU KONUDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? MUAVİN, İKRAM VE 2+1 KOLTUKLAR KALKMALI MI? YORUM KISMI AŞAĞIDA.. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Güner 2019-12-27 10:01:00

Yalnış uygulama olur kalsın.

Avatar
Yılmaz 2019-12-27 10:01:46

En iyisi otobüsleri kaldırın öküz arabasını sefere koyun

Avatar
Yok 2019-12-27 10:02:50

SAÇ MA LIKKKKK!!!!
Adama zorla araba aldırırsınız ha

Avatar
Muhammed 2019-12-27 10:05:15

Bunların kalkması saçmalık bilet fiyatları artırılabilir bugun 2+1 ler daha dolu kalkıyor 2+2 göre servis ve muavin ise olmazsa olmazı

Avatar
Yunus 2019-12-27 10:06:42

Bunlara sebeb uygulanan keyfi ve Ek ücretler de kalksın o Halde

Avatar
Selma 2019-12-27 10:06:58

Kesinlik le kalkmamalı neden okadar para alınıyorsa bi ikram mi yapılamıyor ozaman ücretlerde düşsün

Avatar
Ceylan 2019-12-27 10:07:23

Hem 2+2 yapıcaksın koltuğu hem ikram yok muavin yok. Verdiğiniz bir şu birde kraker..!!

Avatar
Isimsizler 2019-12-27 10:08:05

Müşteri Memnuniyeti sıfıra düşer müşteri kaybı yaşanır diyer firma aynı uygulama yapılırsa tercih uygulanır. Tabi en önemlisi bilet fiyat uygulaması göz önünde bulundurulması önemli.