Resimli Ramazan Bayramı Mesajları (WhatsApp, İnstagram, Hareketli Resimli Mesajı GİF)

2019 yılı Ramazan Bayramı geldi. Ramazan ayı bugün sona eriyor ve 4 Haziran 2019 günü Ramazan Bayramı 'nın ilk günü idrak edilecek. Bayrama saatler kala vatandaşların en çok araştırdığı konu ise Ramazan Bayramı mesajları oldu. İşte 2019 yılı Ramazan Bayramı en güzel resimli mesajları ile hareketli resimli bayram kutlama mesajları.

Resimli Ramazan Bayramı Mesajları (WhatsApp, İnstagram, Hareketli Resimli Mesajı GİF)

Ramazan ayının sonuna geldik. 4 Haziran 2019 günü Ramazan Bayramı 'nın ilk günü olarak idrak edilecek. 

Ramazan Bayramına saatler kala en çok araştırılan konu , Ramazan Bayramı mesajları oldu. Sevdiklerinin ve yakınlarının Ramazan Bayramını kutlamak isteyen vatandaşlar, onların evlerine giderek yüz yüze bayram kutlaması yapacak. Vatandaşlar,  yüz yüze Ramazan Bayramını kutlayamayacakları sevdiklerinin ve yakınlarının bayramnı kutlamak için resimli Ramazan Bayramı mesajlarını araştırmaya başladı. 

Biz de kamubulteni.com olarak , sevdiklerinin ve yakınlarının Ramazan Bayramını kutlamak isteyen vatandaşlar için en güzel Ramazan Bayramı kutlama resimlerine haberimizde yer verdik. İşte en güzel resimli ve hareketli resim gif Ramazan Bayramı mesajları ><

Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, Müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir. (Tahrim Sûresi 5)

Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar. O gece, esenlik doludur. Ta fecrin doğuşuna kadar. (Kadir Sûresi 1-5)

Kim (köle azat etme imkânı) bulamazsa, eşine dokunmadan önce ard arda iki ay oruç tutmalıdır. Kimin de buna gücü yetmezse altmış fakiri doyurmalıdır. Bunlar, Allah’a ve Resûlüne hakkıyla iman edesiniz, diyedir. İşte bunlar Allah’ın sınırlarıdır. Kâfirler için elem dolu bir azap vardır. (Mücâdele Sûresi 4)

Bunlar, tövbe edenler, ibâdet edenler, hamdedenler, oruç tutanlar, rükû’ ve secde edenler, iyiliği emredip kötülükten alıkoyanlar ve Allah’ın koyduğu sınırları hakkıyla koruyanlardır. Mü’minleri müjdele. (Tevbe Sûresi 112)

Ey iman edenler! İhramlı iken (karada) av hayvanı öldürmeyin. Kim (ihramlı iken) onu kasten öldürürse (kendisine) bir ceza vardır. (Bu ceza), Kâ’be’ye ulaştırılmak üzere, öldürdüğünün dengi olup, içinizden iki âdil kimsenin takdir edeceği bir kurbanlık hayvan; veya yoksulları yedirmek suretiyle keffaret; yahut onun dengi oruç tutmaktır. (Bu) yaptığı işin kötü sonucunu tatması içindir. Allah, geçmiştekileri affetmiştir. Fakat kim bir daha böyle yaparsa, Allah ondan intikam alır. Allah, mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir. (Mâide Sûresi 95)

Allah, boş bulunarak ettiğiniz yeminlerle sizi sorumlu tutmaz. Ama bile bile yaptığınız yeminlerle sizi sorumlu tutar. Bu durumda yeminin keffareti, ailenize yedirdiğinizin orta hâllisinden on yoksulu doyurmak, yahut onları giydirmek ya da bir köle azat etmektir. Kim (bu imkânı) bulamazsa, onun keffareti üç gün oruç tutmaktır. İşte yemin ettiğiniz vakit yeminlerinizin keffareti budur. Yeminlerinizi tutun. Allah, size âyetlerini işte böyle açıklıyor ki şükredesiniz.  (Mâide Sûresi 89)

Bir mü’minin bir mü’mini öldürmesi olacak şey değildir. Ancak yanlışlıkla olması başka. Kim bir mü’mini yanlışlıkla öldürürse, bir mü’min köleyi azad etmesi ve bağışlamadıkları sürece ailesine diyet ödemesi gerekir. (Öldürülen kimse) mü’min olur ve düşmanınız olan bir topluluktan bulunursa, mü’min bir köle azad etmek gerekir. Eğer sizinle kendileri arasında antlaşma bulunan bir topluluktan ise ailesine verilecek bir diyet ve mü’min bir köle azad etmek gerekir. Bunlara imkân bulamayanın, Allah tarafından tövbesinin kabulü için iki ay ard arda oruç tutması gerekir. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. (Nisâ Sûresi 92)