Otobüs Biletleri Tükendi: Bayrama Gidecekler Dikkat !

Son dakika açıklaması: Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan bir son dakika açıklaması yaptı ve otobüs biletlerinin tükendiğini söyledi.

Otobüs Biletleri Tükendi: Bayrama Gidecekler Dikkat !

Kurban Bayramı önümüzdeki Salı günü başlıyor. Bayram tatilinin 9 gün olarak belirlenmesinin ardından vatandaşlar, aylar öncesinden bilet almaya başladı. Otobüs ve uçak biletlerine bakan ve haftalar, aylar öncesinden biletlerini alan vatandaşlar, tüm biletleri tüketi.

Memleketlerine, bayram tatillerini geçirecekleri yerlere gidecek olan vatandaşlar bugünden itibaren yollara çıkmaya başlayacak. Otobüs ve uçağın yanı sıra trenle seyahat edecek vatandaşlar tüm biletleri tüketti.  Konu ile ilgili Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan'dan açıklama geldi. 

Özcan konu ile ilgili yaptığı açıklamada bayram tatili için gidiş dönüş olmak üzere hemen hemen tüm biletlerin tükendiğini söyledi. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bayram tatili 9 Milanobet gün olduğu ve bayram sonrası yaz tatilinin son dönemine denk gelmesi nedeniyle hem gidiş hem de dönüş biletleri tükendi. İki taraflı koyduğumuz ek seferlerin biletlerini satmaya başladık. 

Gidişlerimiz yoğun ama dönüşlerimiz acayip yoğun. Ek seferler için izin süresi 28 Ağustos'ta bitecek. Talebimiz bu ek sefer süresinin 3 Eylül'e kadar uzatılması. Normalde yaz mevsiminde İstanbul'dan Anadolu ve Trakya'ya günde ortalama bin 500-bin 700 otobüs seferi oluyor ancak son günlerde bu sayı 2 bine çıktı. 

Bugünden itibaren 4 gün boyunca İstanbul'dan ek seferlerle birlikte günde tam 2 bin 500 otobüs seferi olacak"

Öte yandan bayram tatiline son günlerde gitmeye karar verenler, otogarlara akın etti ancak bilet bulamadı.

Kamubulteni.com  | Ankara