Ortaöğretim Mezunları da Başvurabilecek! İBB 250 İtfaiye Eri Alımı için Başvuru Tarihleri ve Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 250 itfiaye eri alımı için başvuru genel ve özel şartları belli oldu.

Ortaöğretim Mezunları da Başvurabilecek! İBB 250 İtfaiye Eri Alımı için Başvuru Tarihleri ve Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 250 itfiaye eri alımı için başvuru genel ve özel şartları belli oldu.

06 Aralık 2020 Pazar 11:09
Ortaöğretim Mezunları da Başvurabilecek! İBB 250 İtfaiye Eri Alımı için Başvuru Tarihleri ve Şartları

İBB'den yapılan resmi duyuruda, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla münhal bulunan 250 adet İtfaiye Eri kadrosu için personel alımı yapacaktır." denilmiş, ilgili alım için başvuru işlemlerinin 27 Aralık'ta başlayacağı kaydedilmişti. Resmi duyuruda başvuru işlemlerinin 3 Ocak 2021 tarihine kadar devam ede3ceğine yer verilirken, başvuruların şahsen müracaat şeklinde olacağı kaydedilmiş, e posta ve posta yoluyla başvuruların kabul edilmeyeceği vurgulanmıştı. Resmi duyuruda, "Adaylar 27/12/2020 – 3/1/2021 tarihleri arasında, https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 6/1/2021 – 15/1/2021 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. İlanda belirtilen şartları taşımayan başvurular ile posta ve e-posta yolu ile yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır." denilirken, adaylarda aranacak genel ve özel şartlar şu şekilde sıralandı: 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:

İlan edilen İtfaiye Eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
1. Türk vatandaşı olmak.
2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına  gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1. İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.
2. Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca
yapılacaktır.)
3. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları. (25/1/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).
4. Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
5. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
6. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
volkan 2020-12-06 11:58:36

ayrıyeten sözlü sınav olacakmı

Avatar
Ümit 2020-12-06 13:41:22

Boyle saçmalikmi olur arkadas ya her hangi bir onlisansn mezununda c sınıfı ehliyet istiyor. Lisans mezunundan ise b sinifi ehliyet istiyor. Ya arkadas iksinde de b sınfi ehliyet istesene ben c sinif ehliyeti ne diye aliym kamyoncumuym ben ya

Avatar
Ayşe 2020-12-06 14:41:15

Kadın olarak bu sınav için C sınıfı ehliyeti aldım. Ve olmayınca ne yapacağım kamyon almak için mi uğraşacağım. Para olsa zaten herkes bütün ehliyetlere Bi şekilde sahip olur. Bırakında bari mesleğe geçtikten sonra bunları almak için uğraşsın. En azından bir anlamı olur.

Avatar
Ekrem 2020-12-06 15:50:41

Önlisans mezunu itfaiye eri varken digerlerine ne gerek var Allah askina

Avatar
Ahmet 2020-12-07 02:03:48

Her ikisinede b sınıfı olması lazım alım sartları garip gercekten #

Avatar
Ali 2020-12-24 19:08:01

Varya okumanız kit abicim en az c diyor c den üstün b sinifi zatwn basvueu yaparsın