Ortaöğretim Düzeyinden İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Azdavay Belediye Başkanlığı'na KPSS Ortaöğretim'e giren ve ilgili sınavdan en az 55 puan alan adaylar arasından itfaiye eri alımı yaplacak.

Ortaöğretim Düzeyinden İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Azdavay Belediye Başkanlığı'na KPSS Ortaöğretim'e giren ve ilgili sınavdan en az 55 puan alan adaylar arasından itfaiye eri alımı yaplacak.

11 Eylül 2019 Çarşamba 19:39
Ortaöğretim Düzeyinden İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

Ortaöğretim Düzeyinden İtfaiye Eri Alımı Yapılacak

9 Eylül 2019 tarihli ilana başvurular 27 Eylül 2019 saat 17.00'e kadar başvuru yapılacak. Azdavay belediye başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda, "Kastamonu İli Azdavay Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla,belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." ifadeleri yer alırken, başvuru yapacak adayların C sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerektiğine dikkat çekilmiş, ortaöğretim düzeyinden KPSS şartı da ilgili duyuruda yer almıştı. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartlara da uyması gerekiyor: 

1.1-Türk vatandaşı olmak.
1.2-Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
1.3-Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
1.4-Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
1.5-Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
1.6-İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
1.7-Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.
2. BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
2.1-İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari (55) KPSS puanını almış olmak,
2.2-Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
2.3-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliği'nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla- erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
2.4- Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
2.5- İtfaiye Teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular , Kastamonu Azdavay Belediye Başkanlığı'na şahsen yapılacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakkı Yenen İtfaiyeci Adayları 2019-09-11 20:59:34

Sivil savunma ve itfaiyecilik adında bir üniversite bölümü var DİKKATİNİZİ ÇEKERİZ .

Avatar
Onur 2019-09-12 11:27:15

Ana okulundan alalım daha iyi olur.

Avatar
Hakaa 2019-09-11 21:45:08

Ortaöğretim lise dengidir arkadaşlar ortaokul mezunu icin degildir.