MSB Er, Erbaş ve Yedeke Subay Astsubay Alımı İlanı (Mayıs 2020 Celp Dönemi)

Mayıs 2020 celp dönemi için beklenen duyuru yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında er, erbaş, yedek subay ve astsubay alımı için tercihlerin başladığına yer verildi.

MSB Er, Erbaş ve Yedeke Subay Astsubay Alımı İlanı (Mayıs 2020 Celp Dönemi)

Milli Savunma Bakanlığı 'ndan bir son dakika duyurusu.

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 2020 yılı Mayıs ayı celp döneminde silahaltına alınacakların kayıt işlemlerinin başladığına yer verildi. 

ASAL tarafından yayımlanan duyuruda, Mayıs 2020 'de er, erbaş ve yedek subay astsubay olarak silahaltına alınacak gençlerin sınıflandırma işlemlerini yapması gerektiği bildirildi. 

İşte yayımlanan resmi duyuru:

MAYIS 2020 SINIFLANDIRMA DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY VE YEDEK ASTSUBAY ADAY ADAYLARI İLE ERBAŞ/ERLERE AİT DUYURU

1. MAYIS 2020 SINIFLANDIRMA DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYI, YEDEK ASTSUBAY ADAY ADAYI İLE ERBAŞ/ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERİN ASKERLİK HİZMETİ TERCİHİ, SINIFLANDIRMA VE SEVK İŞLEMLERİYLE İLGİLİ HUSUSLAR MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.

2. MAYIS 2020 SINIFLANDIRMA DÖNEMİNDE SINIFLANDIRMA NİTELİK LİSTESİNE; YEDEK SUBAY ADAY ADAYI, YEDEK ASTSUBAY ADAY ADAYI İLE ERBAŞ/ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN; 28 ŞUBAT 2020 (DAHİL) TARİHİNE KADAR YOKLAMASINI YAPTIRAN, ERKEN SEVK İSTEĞİNDE BULUNAN VE ASKERLİK HİZMETİ İLE CELP TERCİHİNİ YAPTIRANLARDAN CELP TERCİHLERİNE GÖRE BAŞVURUSU TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN İHTİYACI DİKKATE ALINARAK KABUL EDİLENLER, ERTELEME İLE SEVK TEHİRLERİ SONA ERENLER, DÖVİZLE/BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ KAPSAMINDAN ÇIKARTILANLAR ALINACAKTIR

3. MAYIS 2020 SINIFLANDIRMA DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINMAK İSTEYEN YÜKÜMLÜLERİN, 28 ŞUBAT 2020 (DAHİL) TARİHİNE KADAR YOKLAMA VE ASKERLİK HİZMETİ İLE CELP TERCİHİNİ E-DEVLETTEN VEYA EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT EDEREK YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR. YOKLAMASINI YAPTIRDIKLARI HALDE ASKERLİK HİZMETİ İLE CELP TERCİHİNİ YAPMAYANLAR MEVCUT BİLGİLERİNE VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN İHTİYACINA GÖRE SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKLARDIR.

4. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 24 NİSAN 2020 TARİHİNDE E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR.

5. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;

A. YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE YEDEK ASTSUBAY ADAYLARI 29 NİSAN 2020 TARİHİNDE, ER/ERBAŞ STATÜSÜNE AYRILANLARDAN MAYIS CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR 29 NİSAN 2020 TARİHİNDE, HAZİRAN CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR 28 MAYIS 2020 TARİHİNDE, TEMMUZ CELP VE SEVK DÖNEMİNE TABİ OLANLAR İSE 18 HAZİRAN 2020 TARİHİNDE TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR.

B. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YÜKÜMLÜLER YUKARIDA BELİRTİLEN SEVK BAŞLANGIÇ TARİHLERİNDEN ON BEŞ GÜN ÖNCESİNDEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN VE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINDAN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. SEVK BAŞLANGIÇ TARİHİNDEN İTİBAREN SEVK EVRAKI SADECE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINCA VERİLECEKTİR.

C. YOL VE İAŞE PARASI, E-DEVLETTEN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE ADRESE DAYALI NÜFUS KAYIT SİSTEMİNDE BULUNAN ADRESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ, ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE İSE SEVK EVRAKINI ALDIĞI ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI İLE EĞİTİM BİRLİĞİ ARASI ESAS ALINARAK VERİLMEKTEDİR. YÜKÜMLÜLER KENDİLERİNE YAPILAN ÖDEMELERİ KİMLİK BELGELERİ İLE PTT ŞUBELERİNDEN VEYA PTT KARTI İLE PTTMATİKLERDEN ALABİLECEKLERDİR

6. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCU TERTİP EDİLDİĞİ SINIF OKULU/EĞİTİM MERKEZLERİNE KATILMAYAN YÜKÜMLÜLER BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR.

7. 7179 SAYILI ASKERALMA KANUNUNUN 27’NCİ MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.

8. YÜKÜMLÜLER BU DUYURU METNİNE https://asal.msb.gov.tr İNTERNET ADRESİNDEN VE TRT TELETEKSTEN ULAŞABİLİRLER.

İŞLEMLER BAŞLADI

ASAL tarafından yayımlanan duyuruda 2020 Mayıs celp dönemi için askerlik hizmeti tercihi ve sınıflandırma ile sevk işlemlerinin başladığına yer verildi. Başvurular e devlet kapısı üzerinden yapılacak. 

https://www.turkiye.gov.tr/arama?aranan=ASAL%20Yoklama%20Ba%C5%9Fvurusu

Yukarıdaki linke tıklayın ve açılan sayfada sınıflandırma askerlik tercihi başvurunuzu yapın.

Er, erbaş, yedek subay ve astsubaylar bu adreste: TIKLA KATIL

ASKERLİK DUYURUSUNDAN, UZMAN ERBAŞ ALIMLARINDAN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN