Meteoroloji'den Şiddetli Yağış Uyarısı-İşte İl İl Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 'nden bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada il il hava durumu bilgisi verilirken bazı iller için şiddetli yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den Şiddetli Yağış Uyarısı-İşte İl İl Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika açıklaması yaptı.

MGM tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde hava durumu tahminine yer verildi. Söz konusu açıklamada Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Karadeniz kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'nun güney bölgelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış olması bekleniyor.

Adana'nın doğu, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. İç Ege'nin kuzeyi, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı; iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Adana'nın doğu, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR UYARISI: Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların; sabah ve öğle saatlerinde Trakya Kesimi ile Çanakkale çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında kuzey kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BURSA HAVA DURUMU °C, 4°C: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ÇANAKKALE HAVA DURUMU °C, 2°C: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU °C, 4°C: Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu, batısının yüksek kesimlerinde yer yer kar yağışlı

KIRKLARELI HAVA DURUMU °C, 0°C: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve öğle saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

EGE HAVA DURUMU : Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR HAVA DURUMU °C, 3°C: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

IZMIR HAVA DURUMU °C, 9°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MANISA HAVA DURUMU °C, 7°C: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

MUĞLA HAVA DURUMU °C, 6°C: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimleri karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı

AKDENİZ HAVA DURUMU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Adana'nın doğu, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

ADANA HAVA DURUMU °C, 14°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar doğu ilçeleri yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA HAVA DURUMU °C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, zamanla iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BURDUR HAVA DURUMU °C, 5°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

HATAY HAVA DURUMU °C, 10°C

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU HAVA DURUMU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, sabah ve öğle saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yağmur şeklinde olması bekleniyor

AKSARAY HAVA DURUMU °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ANKARA HAVA DURUMU °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı

CANKIRI HAVA DURUMU °C, 2°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı

ESKISEHIR HAVA DURUMU °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ HAVA DURUMU

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

BARTIN HAVA DURUMU °C, 6°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

BOLU HAVA DURUMU °C, 1°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı

DÜZCE HAVA DURUMU °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK HAVA DURUMU °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ HAVA DURUMU

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; doğusunun iç kesimlerde güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA HAVA DURUMU °C, 6°C

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinde kar yağışlı

ARTVİN HAVA DURUMU °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

SAMSUN HAVA DURUMU °C, 9°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON HAVA DURUMU °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU HAVA DURUMU

Parçalı çok bulutlu, bölgenin batısı ile Erzurum, Kars, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeybatısında, güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ HAVA DURUMU °C, 6°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ERZURUM HAVA DURUMU °C, 2°C

Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde kar yağışlı

IĞDIR HAVA DURUMU °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS HAVA DURUMU °C, -1°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU HAVA DURUMU

Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak zamanla kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

DIYARBAKIR HAVA DURUMU °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı

GAZIANTEP HAVA DURUMU °C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, HAVA DURUMU 10°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

ŞANLIURFA HAVA DURUMU °C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu.

3 GÜNLÜK HAVA DURUMU ŞU ŞEKİLDE;

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA