Meteoroloji Uyardı: O İllere Kar ve Yağmur Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve bazı bölgeler için kar, karla karışık yağmur ve yağmur ile fırtına uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Uyardı: O İllere Kar ve Yağmur Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında ülke geneli hava durumu uyarısı yapıldı.

Yapılan açıklamada bugün ve yarın ülke genelinde havanın bulutlu olacağı ve pazar günü sıcaklıkların tekrar artacağına yer verildi. 

KARLA KARIŞIK YAĞMUR GELİYOR

MGM tarafından hava durumu ile ilgili yapılan açıklamada, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Yalova, Sinop, Muğla, Mersin, Adana, Hatay ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Amasya, Tokat, Ardahan, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece buzlanma ve don ile birlikte yer yer pus ve sis öngörülüyor.

Kuzey Ege'de rüzgarın yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yarın (Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren de yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; Cumartesi günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Marmara'da yarın (çarşamba) akşam saatlerinden itibaren rüzgarın kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın perşembe sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

16 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ HAVA DURUMU

17 ŞUBAT 2019 PAZAR HAVA DURUMU

18 ŞUBAT 2019 PAZARTESİ HAVA DURUMU

19 ŞUBAT 2019 SALI HAVA DURUMU