Meteoroloji Açıkladı.. Ve Kar Geliyor

Son dakika haberi: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada , ülke genelinde birçok şehirde kar, karla karışık yağmur ve yağmur beklendiği bildirildi. İşte hava durumu.

Meteoroloji Açıkladı.. Ve Kar Geliyor

Son dakika : Türkiye geneline yağış geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada , ülke genelinde birçok şehre kar ve yağmur geleceği bildirildi. Bugün gece yarısından sonra beklenen yağışlar , Doğu Anadolu ile İç Anadolu başta olmak üzere birçok yrde etkili olacak.

TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU DEĞERLENDİRMESİ

04.12.2019 Çarşamba günü,  yurdun büyük bölümünde yağışlar görülecek. Bu yağışların; yağmur ve sağanak zamanla Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Yarın; Eskişehir, Kütahya, Bilecik çevreleri ile Ankara’nın güney ilçelerinde kuvvetli olması beklenen kar yağışlarının; Perşembe günü iç ve doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam ettikten sonra Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

KAR YAĞIŞI GELİYOR..

Geçtiğimiz hafta sonu Doğu bölgelerimizde görülen mevsimin ilk kar yağışlarından sonra Çarşamba ve Perşembe günü iç kesimler ile batı bölgelerimizin yüksek kesimlerinde mevsimin ilk kar yağışlarının görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının; Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ile birlikte hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

ANKARA HAVA DURUMU

Ankara’ da Çarşamba günü havanın çok bulutlu karla karışık yağmurlu ve yer yer kar yağışlı geçeceği ve yağışların  Perşembe ve Cuma günleri görülmeyeceği bildirildi. 

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul’da hava bu akşam ve Çarşamba günü çok bulutlu ve yağmurlu geçecek

İZMİR HAVA DURUMU

İzmir’de hava Çarşamba günü çok bulutlu ve yağmurlu olacağı ve hava sıcaklığının azalarak 10-12 dereceye kadar düşecek.

İşte saat saat hava durumu..

MARMARA

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren Trakya, Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğu yönünden (Poyraz)kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA 4°C, 9°C

Çok bulutlu, yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 1°C, 5°C

Çok bulutlu, yağmurlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerine kadar karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL 8°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmurlu

KOCAELİ 7°C, 9°C

Çok bulutlu, yağmurlu

EGE

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzey kesimleri ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Manisa çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri ile bölgenin yüksek rakımlı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR 1°C, 4°C

Çok bulutlu, il genelinin yağmurlu, karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) akşam saatlerine kadar kuzey ilçelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

DENİZLİ 5°C, 14°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

İZMİR 9°C, 12°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA 6°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece ve sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 6°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 10°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA 0°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmurlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzey kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Eskişehir çevreleri ile Ankara'nın güney kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA 1°C, 3°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 0°C, 3°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

KONYA 1°C, 9°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) akşam saatlerine doğru karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİVAS -4°C, 5°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren Bolu ve Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

BOLU -1°C, 4°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 4°C, 9°C

Çok bulutlu, yağmurlu

KASTAMONU -1°C, 3°C

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 7°C, 8°C

Çok bulutlu, yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Samsun ve Ordu çevreleri ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, İç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BAYBURT -5°C, 3°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN 6°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

TOKAT 0°C, 4°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON 9°C, 11°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu geçeği tahmin ediliyor. Yağışların; kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM -8°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS -10°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA -1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 0°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP 2°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT 4°C, 12°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 5°C, 15°C

Parçalı bulutlu

5 ARALIK 2019 HAVA DURUMU

6 ARALIK 2019 HAVA DURUMU

7 ARALIK 2019 HAVA DURUMU

8 ARALIK HAVA DURUMU