Meram Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Meral Belediye Başkanlığı'na zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek.

Meram Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Meral Belediye Başkanlığı'na zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek.

27 Ağustos 2020 Perşembe 21:57
Meram Belediyesi'ne Zabıta Memuru Alımı Yapılacak

Meram Belediyesi'nden yapılan resmi açıklamada, KPSS'ye giren ve en az 70 puan alan adaylar arasından zabıta memuru alımı yapılacağı, zabıta memuru alımı için başvuru yapacak adayların, başvuru genel şartlarının yanı sıra başvuru özel şartlarını da yerine getirmesi gerektiği kaydedildi. Resmi açıklamada başvuru genel şartları ise aşağıdaki gibi oldu:

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (a) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
1. Türk vatandaşı olmak,
2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.
6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.


BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1. Başvuruda bulunacak lisans mezunu adayların 2018-KPSS P3, Önlisans mezunu adayların ise 2018-KPSS P93 puan türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) en az 70 puan almış olması gerekmektedir,
2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,
3. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (a) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/a maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğünce yapılacaktır.)
4. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
5. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

Başvuru sırasında gerekli belgeler, başvuru tarihleri, alım sırasında uygulanacak sınavlar ve daha fazlasına ilgili belediye başkanlığının resmi internet sayfasından erişim sağlanabilecek.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Son Güncelleme: 27.08.2020 21:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
5561 2020-08-28 11:31:17

Torpilli zabıtalar hazır mı. Kpss girmese bile siz yöntemini bulur alırsınız. Kul hakkı denen bir şey yok sizde.