Koronavirüs Önlemleri Kapsamında Bir İlimizde Daha Yürüyerek Sigara İçmek Yasaklandı

 Koronavirüs önlemleri kapsmaında kalabnalık cadde ve sokaklar ile kamuya açık alanlarda sigara yasağı uygulaması bir ilimizde daha hayata geçti.

Koronavirüs Önlemleri Kapsamında Bir İlimizde Daha Yürüyerek Sigara İçmek Yasaklandı

Yozgat Valisi Ziya Polat'ın başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu'nda alınan yeni kararlar duyuruldu. Buna göre, salgının yayılımının önlenmesi amacıyla insan yoğunluğunun görüldüğü bölgelerde yürüyerek sigara içme yasaklandı. Valilik açıklamasında şu ifadeler görüldü: 

-Covid-19 salgınını önlemek, bulaşmayı azaltmak, maskelerin düzgün biçimde kullanılmasını sağlamak amacıyla;

-Saat kulesinden Yimpaş AVM istikametinde yer alan Lise Caddesi boyunca Yimpaş Avm binasının bitimine kadar,

-Saat kulesinden Çapanoğlu Büyük Camii istikametinde yer alan Sarraflar Caddesi , Adnan Menderes Bulvarı’nda bulunan Dörtyol kavşağından Belediye istikametinde yer alan Belediye Caddesi boyunca,

-Halk Bankası’nın kuzeyinde yer alan Peynir Pazarı Sokağı’nın (Un pazarı olarak anılır) tamamında , Vakıf Bankası’nın kuzeyinde yer alan Necip Altınok Caddesi (Bankalar Caddesi olarak anılır) boyunca,

-Salim Bey Sokak boyunca (Hal Binası mevki) ve Cumhuriyet Meydanı'nda maske kullanımını ihlal edip, maskeyi aşağı indirerek yürüme esnasında sigara içmenin yasaklanmasına;-ilçelerde İlçe Hıfzıssıhha Kurullarında ilçenin durumu gözetilerek bu kararların alınmasına karar verildi.