Kastamonu Valisi Uyardı: Kapasite Dolma Noktasına Geldi

Kastamonu Valisi Avni Çakır, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hastanede ilave yatak oluşturma kararı aldıklarını duyurdu.

Kastamonu Valisi Uyardı: Kapasite Dolma Noktasına Geldi

Kastamonu Valisi Avni Çakır, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hastanede ilave yatak oluşturma kararı aldıklarını duyurdu.

30 Mart 2021 Salı 15:25
Kastamonu Valisi Uyardı:  Kapasite Dolma Noktasına Geldi

Kabine toplantısının ardından alınan yeni kararlara ilişkin basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Valisi Çakır,  Türkiye genelinde 58 ilin kırmızı kategoride olduğunu hatırlatarak, vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu olduğunu , komşu illerden gelenlerin izole edilmesinin mümkün olmaması nedeniyle bu durumdan etkilenmenin kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak, "Ülke genelinde ciddi bir vaka artışı olunca, ilimizi komşu illerden izole etmek mümkün olmayınca bundan bir şekilde etkilenmemiz kaçınılmazdı. Yurdumuzun büyük bölümü kırmızı kategoriye geçti. Hafta sonu ilimiz kısıtlamaya tabi tutulacak. Restoranlar yüzde 50 kapasiteyle çalışacak." diye konuştu.

Alınan kararlar sonrasında denetimlerin sıklaştırılacağını ve hastanedeki kapasitelerin artırılacağını söyleyen Kastamonu Valisi, "Bugün ilimizdeki kurum müdürlerinin, kaymakamların katılımıyla alınan tedbirleri tekrar gözden geçirdik. Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerimiz gerekli bilgileri verdi. Sonuç olarak hastanede mevcut kapasiteyi hemen hemen doldurma noktasına geldik. Yeni ilave yatak oluşturma kararı aldık. Şu aşamada kriz seviyesinde değiliz ama eğer bu hafta içerisinde vaka artışlarının yönünü aşağıya çeviremezsek hastanelerde yavaş yavaş sıkıntı başlayacak. Biz bu konuda tüm tedbirlerimizi aldık, vatandaşlarımız müsterih olsun. Hastaneye kabul noktasında ihtiyaç duyan hiçbir vatandaşımızı dışarıda bırakmayacağız.rkadaşlarımız şöyle bir rakamsal çalışmayı bizimle paylaştı. Aşılamasını gerçekleştirip özellikle ikinci aşısını olup da entübe olan hiçbir hastamız yok. Sadece 2 hastamız yoğun bakımda. Onların da ileri yaşları ve yan rahatsızlıkları var. Onların dışında ikinci dozunu olan hiçbir vatandaşımız herhangi bir şekilde yoğun bakım ya da hastane gözetimi ihtiyacı duymadan hastalığı ayakta atlatıyorlar. Bu konuda aşı bizim en güçlü silahımız." şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 30.03.2021 23:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol