Kadir Şeker Olayında Baba Konuştu ve Yürek Burkan İtirafta Bulundu

Kadir Şeker olayında Özgür Duran 'ın babasından yürek burkan bir açıklama geldi. İşte o açıklama.

Kadir Şeker Olayında Baba Konuştu ve Yürek Burkan İtirafta Bulundu

Kadir Şeker olayında öldürülen kişinin babası açıklama yaptı.

Kadir Şeker, geçtiğimiz hafta kütüphaneden çıkıp eve gidecekken Özgür Duran 'ın kız arkadaşına şiddet uyguladığını gördü. Bu duruma sessiz kalmayan Kadir Şeker, ona müdahale etti. Ama Özgür Duran onun boynunu sıktı ve iki isim arasında kavga çıktı. Kadir Şeker ise o boğuşma sırasında kurtulmak isterken onu  kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebebiyet verdi. Tutuklanan Kadir Şeker için sosyal medya seferber oldu ve onun serbest bırakılmasını istedi. Öldürülen Özgür Duran'ın babası, "Kopuk bir aile olmasaydık, belki böyle olmazdı" dedi.

Özgür Duran'ın babası, eşiyle ayrı oldukları için oğlunun sorunlu ve sevgisiz büyüdüğünü söyledi ve hakkındaki 19 suç kaydıyla ilgili "Kurtaramadık oğlumu o yola düştü. Kopuk bir aile olmasaydık, belki böyle olmazdı" dedi

Üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat Çarşamba günü, iddiaya göre, bir parkta sevgilisi Ayşe D'yi döven Özgür Duran'ı (32) engellemek istedi. Ancak bu sırada çıkan arbedede Şeker'in elindeki bıçak Duran'ın kalbine saplandı. Özgür Duran hayatını kaybederken, Kadir Şeker tutuklandı.

Özgür Duran'ın Antalya'da yaşayan babası Cengiz Duran, eşinden 12 yıldır ayrı yaşadığını, kopuk bir aile oldukları için oğlunun sorunlarla büyüdüğünü belirterek, "Kopuk ailelerde çocuklarda sevgi eksikliği oluyor. Kurtaramadık oğlumu, o yola düştü, 19 suç dosyası varmış ama buna Türk milleti karar veremez. Ortada bir cinayet var. Kadir 3-5 sene yatıp çıkacak. Ama benim oğlum nasıl geri gelecek?" dedi.

Oğlunun öldüğünü telefonla haber aldığını belirten Duran, "Sanki kalbime bir bıçak saplandı o an. Sızı oldu. Kadir'i ben affetsem Allah affetmeyecek. Ben affetmem ama kin de gütmüyorum. Adalet istiyorum, cezasını çeksin. Oğlumla tartışmışlar, bıçağı neden kalbine sapladı. Karnına vur. Biz kopuk bir aileydik, kopuk olmasaydık belki de böyle olmazdı" diye konuştu.