Kadın PKK'lılar Kandil'deki Tecavüzleri Anlattı

Bölücü terör örgütü üyesi kadınlardan güvenlik güçlerine teslim olanlar, örgütte yaşadığı cehennemi açıkladı.

Kadın PKK'lılar Kandil'deki Tecavüzleri Anlattı

Bölücü terör örgütünde çözülmelerdevam ediyor.

Son dönemlerde devam eden operasyonlarla terör örgütüne büyük zararlar verildi. Örgütün baskılarından ve zorbalıklarından bıkan bölücü örgüt üyeleri, pişman olduktan sonra gelip TSK'ya teslim oluyor. Son 1 yıl içerisinde terör örgütünden 297 adet kadının ifadeleri rapor haline geldi. Bu raporlarda kadınların gördükleri eziyetler, onların yaşadığı cehennemi ortaya koydu. 

Raporda yer alan bazı ifadeler şu şekilde;

Silav Garzan isimli kişinin raporda yer alan ifadelerinde şu açıklamalara yer verildi: "Kandil'de tecavüze karşı çıktığı ya da tecavüze uğradığı için infaz edilenler ile yaşadıklarına dayanamayarak intihar eden kadınların kemiklerini dizseler köylerinden Kandil'e kadar uzanır. Örgütün kadın yapılanması YJA STAR'ın başındaki kadınlar, kadınların erkek yöneticiler tarafından cinsel köle gibi kullanılmasına göz yumuyor."

Zozan Fırat isimli kişi ise ifadesinde şu cümlelere yer verildi: "Örgütten kaçışlar artınca Kandil bölgesindeki kamp alanlarında özel infaz Retrobet timleri kuruldu. Nisan ve mayısta, 40'a yakın arkadaş bu timler tarafından infaz edildi. 27'sinin infazını telefonla da görüntülemişler. Bunu kamplarda bize izlettiler."

O İSMİN ADI SAPIK ABBAS

Rojbin Delila isimli militan ise şu ifadeleri kullandı: "Bir kadın için Kandil demek tecavüz demektir. Kandil'de kadın, isteyenin dilediğince kullandığı bir metadır. Hem benim hem kuzenimin bedeni bunları yaşadı. Yönetici kadronun cinsel sapkınlığı kadınla da sınırlı değil. Suriye'den kaçırılıp getirilen oyun çağındaki çocuklara bile tecavüz ediyorlar. Duran Kalkan kamplarda kadınlar arasında 'Biçirpinin (sapık) Abbas' olarak anılır. Kuzenim 6 ay önce göreve gitti. Bir daha haber alamadım. Yaşamak için değil yaşananları anlatmak için döndüm."

Dilan Hebun ise şu cümleleri kullandı: "Kadınsan sadece açlığa ve yokluğa değil, isteyen yöneticinin bedenini istediği gibi kullanmasına da dayanmak zorundasın."

Viyan Andok ise şunları söyledi: "Örgütün yönetim kadrosundan 70'e yakın kişinin öldürülmesi örgütü tükenme noktasına getirdi."

Kamubulteni.com  | Ankara