Jandarma'ya Sivil Personel Alımı Ön Başvuruları 25 Ekim'de Sona Erecek

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için 8 Ekim'de başlayan başvuru işlemlerinde sona geliniyor. İşte detaylar.

Jandarma'ya Sivil Personel Alımı Ön Başvuruları 25 Ekim'de Sona Erecek

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için 8 Ekim'de başlayan başvuru işlemlerinde sona geliniyor. İşte detaylar.

21 Ekim 2019 Pazartesi 07:55
Jandarma'ya Sivil Personel Alımı Ön Başvuruları 25 Ekim'de Sona Erecek

Jandarma'ya Sivil Personel Alımı Ön Başvuruları 25 Ekim'de Sona Erecek
 

Jandarma Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı ilanı için başvurular 25 Ekim saat 17.00 itibariyle sonlanacak. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan resmi bilgilendirmede, Jandarma Genel Komutanlığı'na sözleşmeli bilişim personeli alınacağı, ilgili alıma başvuruların Jandarma resmi internet sayfası üzerinden e-Devlet şifreleriyle alınacağı bildirilmiş, son başvuru tarihi için 25 Ekim'in belirlendiği vurgulanmıştı.

YENİ POLİS, UZMAN ERBAŞ, SÖZLEŞMELİ ER, MEMUR VE ÖZEL SEKTÖR İŞ HABERLERİ YAYIMLANDI. TIKLA VE SON GELİŞMELERİ TAKİP ETMEK İÇİN İSTEK GÖNDER.

"JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ BİLİŞİM PERSONELİ İHTİYACININ KARŞILANMASI MAKSADIYLA (6) SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALINACAKTIR" başlığı altında yayımlanan resmi duyuruda, "Jandarma Genel Komutanlığına "Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (4-B maddesi) çerçevesinde "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda 375 sayılı KHK'ya tabi açıktan temin yoluyla (6) sözleşmeli bilişim personeli (erkek veya kadın) alınacaktır." ifadelerine yer verildi. Başvuru genel ve özel şartlarına uyan adaylar, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden ön başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI
a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
c. Müracaat tarihi (son başvuru tarihi) 25 Ekim 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.
ç. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
d. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
e. 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
f. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.
g. Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
ğ. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak.
h. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak.
ı. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
i. Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak sözleşmeli bilişim personeli temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlamak.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Son Güncelleme: 21.10.2019 08:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Soner 2019-10-20 13:02:40

Orta okul mezunları alınsın yaş en az 30 olsun erkek adaylar için lütfen o kadar kişi var bu haberi bekleyen

Avatar
naim yiğiter 2019-10-22 16:14:18

tahsil durumu nedir acaba

Avatar
A.kadir özdemir 2019-10-23 20:56:08

Orta okul komando alınsın