İstanbul Valiliği'nden Fırtına Uyarısı Geldi

İstanbul Valiliği 'nden son dakika fırtına uyarısı geldi. Yapılan son dakika açıklamasında, vatandaşlara önemli uyarılar yapıldı.

İstanbul Valiliği'nden Fırtına Uyarısı Geldi

İyon Denizi 'nde oluşan tropikal fırtına, bugün akşam saatlerinde Yunanistan-Türkiye arasında Ege Denizi'ne doğru gelmesi bekleniyor. Konu ile ilgili İstanbul Valiliği 'nden bir son dakika açıklaması geldi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre; ilimizin de içinde bulunduğu Marmara Bölgesi’nde rüzgarın, 30.09.2018 Pazar günü sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu, 01.10.2018 Pazartesi günü sabah saatlerinde güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, zaman zaman 9 kuvvetinde  (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Pazartesi öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen şiddetli fırtınanın neden olabileceği deniz kabarması, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi ile kara, hava ve deniz ulaşımındaki aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Vatandaşlarımız ihtiyaç halinde ve acil durumlarda; 112 Acil Yardım, 110 İtfaiye, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 159 Karayolları telefon numaraları ile İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (İstanbul AFAD) 0212 455 70 00, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) 0212 444 25 66 numaralı telefonlarını arayarak yardım talep edebileceklerdir."

FIRTINA SAATİ

Ege kıyılarına bu gece uğrayacak olan fırtınanın, bugün gece yarısından sonra saat 01.00 'da etkili olması bekleniyor. İzmir AFAD'dan da konu ile ilgili uyarılar geldi ve kırmızı alarm verildiği bildirildi.

Kamubulteni.com  | Ankara