İstanbul Valiliği'nden '2019 YKS' Açıklaması

İstanbul Valiliği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için tüm önlemlerin alındığını bildirildi.

İstanbul Valiliği'nden '2019 YKS' Açıklaması

İstanbul Valiliği'nden '2019 YKS' Açıklaması

İstanbul Valiliği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için tüm önlemlerin alındığını bildirildi. Valilik duyurusunda, sınav yapılacak merkezlerin yakınlarında inşaat, imalat, kazı, seçim propagadndası vb. gürültü üreten işlere sınav süresince ara verilmesi, klakson, sesli yayın yapılmamasının sınav süresince yapılmamasının önemli olduğunu, vatandaşların bu konuda dikkatli olmasının önemine vurgu yapıldı.

İstanbul Valiliği duyurusunda şu ifadeler yer aldı: 

Ülkemizde olduğu gibi İlimizde de 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapılacaktır. Gençlerimizin gelecek planları yönlendirilmesi bakımından büyük önem taşıyan bu sınavın huzurlu ve gürültüsüz bir ortamda gerçekleşmesi için sınavın yapıldığı merkezlerin yakınlarında inşaat, imalat, kazı, seçim propagandaları vb. gürültü üreten işlere sınav süresince ara verilmesi, klakson, sesli yayın, ilan vs. kullanılmasının engellenmesi ve görevli kurumlarca titizlikle denetlenmesi ve halkımızın bu konuda bilgilendirilmesi gerekmektedir. Basın kuruluşlarımızın dikkatine saygıyla duyurulur. 14.06.2019