Iğdır Şehitlerinin İsimleri ve Memleketleri Açıklandı

Iğdır 'ın Aralık İlçesi'nde bölücü hainlerle çıkan çatışmada iki askerimiz şehit oldu. Şehit askerlerimizin Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk ve Uzman Çavuş İbrahim Alıcı olduğu öğrenildi.

Iğdır Şehitlerinin İsimleri ve Memleketleri Açıklandı

Şehitlerimizin isimleri ve memleketleri açıklandı.

Kahreden haber bugün sabah saatlerinde Iğdır 'dan gelmişti. Edinilen bilgilere göre Iğdır 'ın Aralık İlçesi 'nde bölücü hain teröristlerle askerlerimiz arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışma sonucu iki askerimiz şehit oldu. 

AFYONKARAHİSAR 'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Bölücü hainlerle çıkan çatışmada şehit olan 2 askerimizden birinin Afyonkarahisarlı Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk olduğu öğrenildi. 

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk 'un Şuhut İlçesi Balçıkhisar Köyü 'nde ikamet etmekte olan annesi Selma ve babası Lokman Çubuk 'a acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haberin verilmesi ile baba ocağı büyük acı yaşadı. Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı.

Aileye acı haberi Şuhut Kaykamı Nurullah Kaya ve askeri erkan verirken 112 Acil Servis ekipleri de hazır bulundu.

23 yaşındaki Şehit Piyade Uzman Onbaşı'nın ailenin üç oğlundan bir tanesi olduğu ve bir de kız kardeşinin olduğu öğrenildi.

TOKAT 'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ: ŞEHİT HABERİNİ TARLADA ALDILAR

Hain teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Çavuş İbrahim Alıcı şehit oldu. Kahraman şehidin acı haberini , Tokat 'ta bulunan ailesi tarlada çalışırken öğrendi.

Iğdır'ın Aralık ilçesi İran sınırı yakınlarında güvenlik görevlilerinin teslim ol çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine teröristlerle çıkan çatışmada 2 asker şehit olurken, 8 asker de yaralandı. Şehitlerden Uzman Çavuş İbrahim Alıcı'nın Tokat'ın Erbaa ilçesinde bağlı Kuz köyde ikamet eden ailesine acı haber verildi.

Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan ile askeri yetkililer tarafından şehidin köyde yaşayan babası Bekir Alıcı ile annesi Yeter Alıcı'ya şehadet haberi tarlada çalışırken verildi. Bekar olan Alıcı'nın anne ve babası Kaymakam Karacan, tarafından köyden ilçe merkezine getirilmesi için makam aracına bindirildi. Şehidin cenazesinin pazar günü köyünde toprağa verilmesi bekleniyor.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA