Hırsızdan Bıkan Adam İşyeri Girişine O Pankartı Astı

Gaziantep' te şiyerlerine dadanan hırsızdan bıkan kişi, mekanın girişine bir pankart astı ve hırsıza seslendi.

Hırsızdan Bıkan Adam İşyeri Girişine O Pankartı Astı

Gaziantep' te meydana gelen olayda bir hırsız mahalleye musallat oldu.

Gaziantep'in Karacaahmet Mahallesi 'nde vinç filosu bulunan Erdoğan Erikçi isimli kişi, kendi ile çevrede bulunan diğer işyeri sahiplerinin sürekli olarak akülerini çalan kişiye çağrıda bulunmak için pankart hazırladı. 

Sürekli olarak yaşanan bu hırsızlıklardan sıkılan ve artık yeter diyen filo sahibi Erikçi, bir pankart hazırladı. Hazırladığı pankartla hırsıza seslenen Erikçi, artık bu hırsızlık olaylarını bırakmasını, paraya ihtiyacı varsa kendi işyerine gelip çalışmasını istedi. 

Hazırladığı pankartta 'Hırsızlığın sonu yok gel sana iş verelim çalış' cümlesini yazan Erikçi, artık hırsızlıklardan bıktığını da söyledi.

Erikçi basın mensuplarına yaptığı açıklamada , hırsızlıkların fazlaca yaşanması sonrası artık dayanamadıklarını ve araçları ile işi bitince aküleri sökerek evlerine götürdüklerini söyledi. Hırsızın sürekli olarak o çevreye dadandığını söyleyen Erikçi toplamda 44 akünün çalındığını söyledi. Erikçi açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bugünlerde bu çevrede biz hırsızlardan bıktık. Tam 44 adet akümüzü çaldılar, arkadaşımızın ofisinden cep telefonunu, bilgisayarını çaldılar. Betpark Biz bunlarla başa çıkamıyoruz. Devlet büyüklerimiz bu işe el atarsa, bu gibi kötü alışkanlıklardan vazgeçirebiliriz. Bunun yanı sıra ben kendi yöntemimle hırsızlıktan vazgeçirmek için onlara iş teklif ediyorum. Bünyemizde eleman eksiğimiz var. Gelsinler, iş ve barınacağı yer verelim. Ama hayatını hırsızlık yaparak değil, alınteriyle kazansın. Hırsızlık yapmaya hiç gerek yok, nereye kadar bu şekilde yaşanır. Bu işin sonu felaket, ama alınteriyle çalışırsan herkes tarafından takdir edilirsin, boynun bükük kalmaz. Bu ülkede çalışmak isteyen herkese iş var. Ben tüm Türkiye'deki hırsızlara sesleniyorum. Ben işverenim, gelin yanımda çalışın, ama insanları mağdur etmeyin."

Araçların akülerini sökerek işyerinde sakladıklarını söyleyen Ceyhun Sevik isimli kişi ise şu açıklamayı yaptı:"Ben bir yıldan beri bu hırsızlıklarla uğraşıyorum. Arkadaşımızın çözüm olarak yaptığı iş teklifi var. Ben de çözüm olarak akülerimi araçlarımdan söküp eve götürüyorum. Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz."

Kamubulteni.com  | Ankara