Hamile Kadına Dehşeti Yaşattılar

Muş'un Malazgirt İlçesi'nde feci bir olay meydana geldi. Edinilen son dakika bilgilerine göre kaynanası ile kayınbabası hamile kadına dehşeti yaşattı.

Hamile Kadına Dehşeti Yaşattılar

Skandal haberin adresi Muş oldu.

Edinilen son dakika bilgilerine göre, Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Müdürü Bahri Aksoy, bir son dakika açıklaması yaptı. Hamile kadının kayınbabası ve kaynanası tarafından şiddete maruz kaldırı ve sonra doğum yaptırıldığı öğrenildi. Aksoy ise bu olay ile ilgili açıklamada bulundu ve Malazgirt'e bağlı Akalın köyünde darbedilen Halise K isimli kişiye, müdürlük olarak tüm desteği sağlayacaklarını söyledi.

Yaşanan feci olayın ardından devletin tüm birimleri olarak seri şekilde harekete geçtiklerini söyleyen Bahri Aksoy, şiddete mağruz kalan ve doğum yaptırıldıktan sonra hastanede bebeği ile birlikte müşahade altına alınan Halise K. ile bebeğinin sağlığı üzerinde durulduğunu söyledi. Aksoy, Malazgirt Devlet Hastanesinde bulunan kadın ile Restbet bebeğinin durumunun iyi olduğunu söyledi.

Bebekle annenin hastanede müşahade altında olduğunun belirtildiği açıklama şu şekilde;

"Meslek elemanlarımız anne ile görüşerek devletin şefkatli elinin yanında olduğu, bunu yapanlara karşı her türlü yaptırımın uygulanacağı bilgisi vermiştir. Anne ve bebeğinin sosyoekonomik açıdan da desteklenmesi kararı alınmıştır. Anne, yapılan görüşmelerde, İl Müdürlüğümüze bağlı Kadın Konuk Evinde kalması yönündeki talebi reddederek kendi ailesinin yanına dönmek istemiştir. Bu konuda da her türlü yardım sağlanmıştır. Bu arada, adli ve güvenlik açısından da gerekli yaptırımlar uygulanmış, kadına bu şiddeti yapanlar gözaltına alınıp tutuklanmıştır. Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürlüğümüzün avukatına gerekli talimat verilmiş, davaya bizzat müdahil olunması sağlanmıştır. Bundan sonra da annemiz ve bebeğinin ihtiyaç duyacağı her türlü desteğin yanında psikososyal destek de sağlanacaktır."

Öte yandan yaşanan feci olayla ilgili devam eden soruşturmada kaynana ile kayınbaba tutuklandı.

Kamubulteni.com  | Ankara