Hakkari'de Hain Saldırı: Şehit ve Yaralı Polisler Var

Son dakika haberi Hakkari'den geldi. Edinilen son dakika bilgilerine göre Hakkari'de meydana gelen patlama sonucu yaralanan polislerden 1'i şehit oldu.

Hakkari'de Hain Saldırı: Şehit ve Yaralı Polisler Var

Hakkari'ye bağlı Yüksekova İlçesinde meydana gelen feci kazada, bölücü hain terör örgütü PKK'lı teröristlerin daha önce yola döşediği el yapımı patlayıcı, polisleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında infilak etti. El yapımı patlayıcının polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen hain saldırıda 9 polis yaralandı. Yaralanan polisler, bölgeye çağrılan sağlık ekipleri tarafından Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Tedavi altına alınan polislerden ağır şekilde yaralanan 1 polis, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu. 

Hain terör örgütünün el yapımı patlayıcı ile Betcup yaptığı saldırı sonucu yaralanan diğer polislerimizin tedavileri devam ediyor. 

NE OLMUŞTU?

Türkiye güne acı haberle uyandı. Bugün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, bölücü hain teröristler tarafından daha önce yola döşenen el yapımı patlayıcı, Yüksekova'da Çobanpınar Meşkan  Tepe bölgesinden geçmekte olan ve içinde polis ekiplerinin bulunduğu "kirpi" tipi zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirildi. Hain saldırı sonucu  biri ağır olmak üzere toplamda 9 polis yaralanmıştı. Yaralanan 1 polis tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

YÜKSEKOVA'DA ANNE İLE 11 AYLIK BEBEĞİ ŞEHİT OLMUŞTU

Geçtiğimiz gün ülkeyi yasa boğan hain saldırıda astsubay olan eşini ziyaret etmek için Yüksekova'ya giden Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği, dönüş yolunda hain saldırıya maruz kaldı. Anne olay yerinde hayatını kaybederken 11 aylık bebeği ise hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Kamubulteni.com  | Ankara