Hain Örgüt O Saldırıyı Üstlenmedi: Yanlışlıkla Olmuştur

Son dakika açıklaması geldi.: BBC Türkçe'nin aktardığı son dakika bilgisinde PKK, astsubayın eşi ile 11 aylık bebeğinin şehit edilmesi olayına ilişkin pişkin açıklama yaptı.

Hain Örgüt O Saldırıyı Üstlenmedi: Yanlışlıkla Olmuştur

Bölücü terör örgütünün şehit ettiği Astsubayın eşi ile 11 aylık bebekleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

BBC Türkçe'nin son dakika olarak aktardığı bilgiye göre, bölücü terör örgütü PKK'nın askeri kanadı HPG-BİM tarafından bir açıklama yapıldığı bildirildi.  BBC'de yer alan son dakika açıklamasında geçtiğimiz gün meydana gelen feci olaya yer verildi. Astsubay olan eşine doğum günü sürprizi olması için Hakkari'nin Yüksekova İlçesindeki üs bölgesine giden Nurcan Karakaya, üs'ten ayrılırken 11 aylık bebği ile bombalı saldırının kurbanı oldu. Anne olay yerinde hayatını kaybederken 11 aylık bebeği ise ağır şekilde yaalandı. Ağır şekilde yaralanan ve Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan 11 aylık Mustafa, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Söz konusu olay ile ilgili BBC Türkçe'de yer alan haberde Bahsine PKK'nın, "Bu bölgede son dönemde saldırılar düzenlediklerini, ancak bu olayın kendi mensupları tarafından gerçekleştirildiğinin doğrulanamadığını" iddiasına yer verildi.

KESİNLİKLE YANLIŞLIK SONUCU OLMUŞTUR

Yaşanan feci ve hain saldırı ile ilgili BBC'deki haberde Karakaya ile 11 aylık bebeğinin söz konusu saldırıda hedef alınmadığına yer verilerek, ''Eğer böyle bir şey yaşanmışsa da kesinlikle yanlışlık sonucu yaşanmış bir durumdur" ifadeleri kullanıldı.

Bu pişkin ve çirkin açıklama bölücü hain örgüte tepkiler daha da arttırdı.

Kamu haberlerinden, son dakika haberlerinden ,gündem haberlerinden, memur alımı haberlerinden, tüm gelişmelerden haberdar olmak için Kamubulteni.com'un mobil uygulamasını indirin.

Kamubulteni.com  | Ankara