Göç İdaresi Memur Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün İl Göç Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor.

Göç İdaresi Memur Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün İl Göç Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor.

02 Aralık 2018 Pazar 14:23
Göç İdaresi Memur Alımı Başvurularında Sona Geliniyor

İçişleri Bakanı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nce geçtiğimiz haftalarda yapılan resmi duyuruda, "İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplam (45) adet İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna 11 Temmuz 2013 tarihli ve 28704 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İl Göç Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca İl Göç Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere giriş sınavı ile İl Göç Uzman Yardımcısı alınacaktır. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Yazılı sınav başvurularının alınması ve yazılı sınav, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne yaptırılacaktır. Sözlü sınav ise Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır." ifadelerine yer verilmiş, ilgili duyuruda başvuru şartları da açıklanmıştı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Memur alımı için başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekiyor: 

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, ilanda belirtilen bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

3- Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

4- 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış (01.01.1983 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

Sınav başvuruları https://aybu.edu.tr/gpm/ adresinden temin edilecek başvuru formunun doldurulması ve ıslak imzayla birlikte, KPSS sonuç belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans mezuniyet belgesi ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'ne posta yoluyla 7 Aralık 2018 tarihine kadar yapılacak. 

Son Güncelleme: 02.12.2018 14:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.