Garanti Bankası'nın Adı Değişiyor-İşte Yeni Adı

İspanyol hakim ortağı BBVA, bankanın yüzde 49.85 'lik hissesini satın aldı ve bankanın adını değiştirme kararı aldı. Yapılan son açıklamada bankanın adının, gerekli süreçlerin sona ermesi sonrası "Garanti BBVA" olacağı belirtildi.

Garanti Bankası'nın Adı Değişiyor-İşte Yeni Adı

Garanti Bankası 'nın adı değişiyor.

Garanti Bankası tarafından  bir son dakika açıklaması yapıldı ve hisselerin çoğunluğuna alan şirketin kararı ile bankanın adının değişeceği bildirildi. Söz konusu açıklamada, "Garanti'nin bünyesinde bulunduğu BBVA Grubu, yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, dinamik ve dijital dünyaya uygun olarak yenilenen logosu ile faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda tek bir global markaya, "BBVA"ya dönüşüyor" ifadelerine yer verildi. 

Açıklamanın devamı şu şekilde;

"BBVA Grubu, Meksika'da BBVA Bancomer, Arjantin'de BBVA Frances, Amerika Birleşik Devletleri'nde BBVA Compass ve Peru'da BBVA Continental markalarıyla faaliyet gösteriyordu. Bu dönüşümle birlikte artık tüm pazarlarda, BBVA isminin yanındaki ikinci markasını kaldırarak sadece BBVA markasını kullanacak."

BBVA 'DAN ÖNEMLİ BİR ADIM

BBVA adlı şirketin dünya çapında faaliyet göstermekte olan bir şirket olduğunun belirtildiği açıklamada, bu satın alma işlemi ile önemli bir adım atıldığına yer verildi. Açıklamanın devamı şu şekilde;

"Bu adım, kullanıcıların dijital bir kurumda aradıkları tutarlı müşteri deneyimi beklentilerine de hizmet ediyor. Ayrıca bununla birlikte, BBVA'nın ürün ve hizmetlerinin birçoğu global kullanıma sunularak, faaliyet gösterdiği pazarlara uygun olarak uyarlanabilecek.

Yeni marka stratejisinin Türkiye'deki yansıması ise 2019 yılı içinde, BBVA Grubu'nun küresel ölçekte sahip olduğu marka gücünün Garanti markası ve logosunun yanına eklenmesiyle hayata geçecek. 9 yılı aşkın bir süredir BBVA Grubu ile Türkiye ekonomisine değer katan Garanti, bu strateji doğrultusunda gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından sonra faaliyetlerini ’Garanti BBVA’ markasıyla sürdürecek. Garanti BBVA, insan odaklılık ve dijitalleşme temelli vizyonuyla, ülke ekonomisine, topluma katkı sağlamaya ve çağın olanaklarını herkese sunmaya devam edecek."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.