GAİB KPSS A Memur Alımı Başvuruları 13 Kasım'da Sona Erecek

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne memur alımı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor.

GAİB KPSS A Memur Alımı Başvuruları 13 Kasım'da Sona Erecek

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne memur alımı için başvuru işlemlerinde sona geliniyor.

08 Kasım 2019 Cuma 23:17
GAİB KPSS A Memur Alımı Başvuruları 13 Kasım'da Sona Erecek

 "GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ PERSONEL ALIMI DUYURUSU" için başvuru işlemlerinde sona gelindi. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne, "SİYASAL BİLGİLER,  HUKUK, İ.İ.B.F., İKTİSAT, İŞLETME ve İLETİŞİM FAKÜLTELERİ İLE ULUSLARARASI TİCARET,İSTATİSTİK,EKONOMETRİ, BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ,BİLİŞİM SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ,ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ,ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ, ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ,ENDÜSTRİ VE SİSTEM MÜHENDİSLİĞİ, İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ, MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ,TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ VE GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİ," mezuniyet şartını yerine getiren 18 yaşını bitirmiş, 35 yaşını aşmamış uzman yardımcısı alınacağı geçtiğimiz günlerde yapılan resmi duyuru ile açıklanmıştı. Başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra özel şartları da dikkatle incelemesi gerektiğine vurgu yapılan resmi bilgilendirmede, başvuru yapacak adaylarda aranacak şartlar aşağıdaki gibi olmuştu: 

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b. Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak,

c. 18 yaşını bitirmiş olmak,

d. Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Tablo 1'de belirtilen bölümlerinden ya da bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı üniversitelerden mezun olmak,

e. 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak)

f. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

g. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından mahkûm olmamak,

h. Görevini devamlı yapmasına engel her hangi bir özrü bulunmamak,

i. TİM ve Birliklerden veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak,

j. 22 Temmuz 2018 ve 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSS P3 puan türünden asgari 70 puan almış olmak ve İngilizce’den 2017-2018-2019 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS/ e-YDS) en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak, (İkinci yabancı dil tercih sebebi olacaktır.)


Başvuru sürecine dair, "Başvurular 4 üncü maddede belirtilen belgeler ile birlikte; Genel Sekreterliğimiz evrak kayıt birimine 13 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 17.00'a kadar şahsen veya posta ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak olup, son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır. Ayrıca, belge ve bilgileri eksik olan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır. Aday evrak fotokopilerinin aslının aynı olduğunu taahhüt etmiş sayılır; aksinin tespiti halinde kazanmış olsa dahi sınava ilişkin tüm hakları iptal edilir." ifadelerine yer verilirken başvuru sırasında adaylardan talep edilen belgeler aşağıdaki gibi oldu: 

       a) Genel Sekreterliğimiz web sitesinden (www.gaib.org.tr) temin edilecek İş Talep Formu,

          b) T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı (Nüfus Cüzdan fotokopisi üzerine "doğruluğunu beyan ederim” ibaresinin yazılarak imzalanması)     

          c) İki adet vesikalık fotoğraf,

          ç) Öğrenim Diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (Yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte)

          d) KPSS Sonuç Belgesi,

          e) Yabancı Dil Sınavından asgari puanı aldığını gösterir belge,

          f) Güncel Özgeçmiş (CV)

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Anahtar Kelimeler:
GAİBGAİB MEMUR ALIMI
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.