FETÖ'cüler Kurban Pazarlarına İndi: İşte Kullandıkları Şifreler

Terör örgütü FETÖ'nün en önemli finans kaynaklarının başında kurban paraları geliyor. Her yıl vatandaşlardan din ve zekat kisvesi altında milyonlarca lira toplayan FETÖ'cüler bu yıl da kurban pazarlarına girdi.

FETÖ'cüler Kurban Pazarlarına İndi: İşte Kullandıkları Şifreler

Geçtiğimiz yıl kurban pazarlarında faaliyet gösteren FETÖ'cü hainlerin taktiği deşifre edildi ve bu yıl kurban pazarlarında önlem alındı. Kurban ve deri bağışlarında nasıl yol izledikleri ortaya çıkan terör örgütü, kurbanların kellelerini bile toplayıp satarak paraya çevirmiş. 

Akşam Gazetesi operasyonun detaylarına ulaştı.  Ulaşılan görüntülerde FETÖ'cülerin topladıkları kurban eti, deri, kelle ile sakatatları pazarlayarak nasıl paraya çevirdikleri görüldü. Kurban derisi toplamaya çalışan FETÖ'cüler an be an görüntülenirken, yakalanan şüphelilerin tapelerinde  kurban derileri için 'gömlek' veya 'futbolcu', derileri toplama faaliyeti için ise 'maç' şifresini kullandıkarı, ortaya çıktı. 

Derileri ve diğer şeyleri öğrenci gibi toplayan örgüt üyeleri, bu paralarla örgüte eleman kazandırma faaliyetleri de yürüttükleri öğrenildi.

Tapelerde FETÖ'cüler kurban pazarlarında şu şekilde sohbet etti:

Ahmet Ö. isimli şahıs: "Bu takım oyuncuları var ya Bets10 isimleri tamam o bide takım oyuncuların parası var akşama kadar ne yapabilirsek yapalım. Futbolcunun masrafları var".

Yalçın E. isimli örgüt üyesi: " Çok az olur inanki çok değil tosun tosun yazdım ben tosun yazdım bunda sana. 5 yapıyorum tamammı 5 yazıyorum - çok ekside gidiyoz çok ekside gidiyoz.

PANİK: GÖMLEKLERİ GÖTÜRDÜĞÜMÜZ YERLERİ BASMIŞLAR

Hainlerin kurban toplama sırasında yaptıkları görüşmeler ise şu şekilde:

Fatih G. isimli FETÖ'cü: "Biz gelcez de abi şöyle bişey var Atilla abi öğrenci şey adına yurt adına veya şuraya buraya adına sakın istemeyin abi sivil olsun. Tanesi 70 lira abi. Abi götürüyorsunuz oraya ama şey arkadaşlar şey yapsınlar kendi adlarına öğrenciyiz gibi."

Fatih G. isimli şahıs yine şu ifadeleri kullanıyor: "Abi bizim gittiğimiz şeyde mahsur kaldık. Şeyi basmış basmışlar. Gömlekleri (deri şifresi) götürdüğümüz yeri basmışlar gelmeyin diyorlar"

Hamit Ö. isimli şahıs: "Abi bu gömlekleri nakit mi alıyormuşuz. Ordan nakit mi alcaz.

Enes K. isimli şahıs: "3 liradan fazla diyorlar ama doğru mu?"

Kamubulteni.com  | Ankara