Engelli Ablasına Tecavüz Edeni Öldüren Gence 17 Yıl Hapis

Bursa 'da meydana gelen olayda , engelli ablasına tecavüz eden kişiyi öldüren gence 17 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Engelli Ablasına Tecavüz Edeni Öldüren Gence 17 Yıl Hapis

Engelli ablasına tecavüz eden genci öldürene 17 yıl hapis.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yaşanan olayda , Bursa Osmangazi 'de bulunan Alemdar Mahallesinde , işitme engelli 29 yaşındaki  B.P., kendisini tehdit ettiğini öne sürdüğü Mehmet Kocadoğan' dan şikayetçi olmak için emniyete gitti.

EMNİYETTE ÖĞRENDİ

Yusuf P. de şikayetçi olmak için ablasına eşlik etti. B.P., polis merkezinde, Kocadoğan 'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu da polislere söyledi.

Ablasının başına gelen korkunç olaydan haberdar olan Yusuf P., eve döner dönmez Mehmet Kocadoğan 'ı aradı ve onunla görüşmek istediğini söyledi. Yusuf P. buluşma yerine gelen Kocadoğan 'ın otomobiline bindi ve ikili arasında otomobilde tartışma çıktı. Çıkan tartışma kısa süre içinde  kavgaya dönüştü. Yusuf P. tartışmada yanında getirdiği silahı çıkardı ve Kocadoğan 'a ateş etti. Göğsünden tek kurşunla vurulan Mehmet Kocadoğan, olay yerinde ölürken Yusuf P. kaçtı. Kısa süre sonra yakalanan Yusuf P. hakkında tutuklama kararı verildi.

CEZA TALEBİ

Bursa 4 'üncü Ağır Ceza Mahkemesi 'nde hakkında 'adam öldürmek' suçlamasından ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Yusuf P., karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Duruşmada sanık avukatı Ali Demir ile öldürülenin babası Necmettin Kocadoğan, ağabeyi Ahmet Kocadoğan ve avukatları Cihan Kayrak hazır halde bulundu. Avukat Cihan Kayrak, Yusuf P. 'nin tahrik hükümleri uygulanmadan, 'kasten adam öldürmek' suçlaması ile cezalandırılmasını istedi.

TECAVÜZÜ ÖĞRENİNCE KENDİMİ KAYBETTİM

Sanık avukatı Ali Demir ise söz konusu olayın, müvekkilinin işitme engelli ablasına karşı yapılan cinsel istismarı öğrenmesi ve toplumun namus konusuna verdiği ehemmiyet nedeniyle haksız tahrik altında gerçekleştiğini söyledi.

Son sözü sorulan Yusuf P.  ise  "Dört kardeşiz. Üçü engelli. Ailemin geçimini ben sağlıyorum. Olay günü ablamın tecavüze uğradığını öğrenince kendimi kaybettim. Bir anlık öfke ile oldu. Keşke böyle bir şey olmasaydı. Pişmanım" ifadelerini kullandı.

17 YIL HAPİS

Mahkeme, Yusuf P.'yi önce 'kasten adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Cezayı tahrik indirimi ile 18 yıla indirip, iyi hal gerekçesiyle de 15 yıla düşürdü. 'Ruhsatsız tabanca bulundurmak' suçundan da 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA