En Az Lise Mezunu İtfaiye Eri Alınacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

Edirne Belediye Başkanlığı'na en az lise mezunu itfaiye eri alımı için başvuru işlemleri 26 Nisan'da başlayacak, 30 Nisan'da sona erecek.

En Az Lise Mezunu İtfaiye Eri Alınacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

Edirne Belediye Başkanlığı'na en az lise mezunu itfaiye eri alımı için başvuru işlemleri 26 Nisan'da başlayacak, 30 Nisan'da sona erecek.

15 Nisan 2021 Perşembe 00:55
En Az Lise Mezunu İtfaiye Eri Alınacak! Başvuru Tarihleri ve Şartları

Edirne Belediyesi'nden yayımlanan resmi duyuruda, ilgili alıma başvuru yapmak isteyen adayların en az lise mezuniyet şartının yanı sıra KPSS'ye girmiş olması ve genel-özel şartları yerine getiriyor olması gerektiği kaydedildi. Duyuruda, "Herhangi bir Lisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. , Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Kadın), Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (erkek) , Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise ve Dengi Okul) mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.(erkek)" kontenjanları yer alırken, başvuru genel ve özel şartları şu şekilde oldu: 

AŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen İtfaiye Eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci  fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
a) Türk vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanunu'nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a) İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.
b) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.)
c) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
d) Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
e) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az
(B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
f) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Son Güncelleme: 15.04.2021 01:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol