EGM'den EBA ve Ücretsiz Tablet Dolandırıcılığı Uyarısı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve ücretsiz tablet dolandırıcılarına karşı uyarı yapıldı.

EGM'den EBA ve Ücretsiz Tablet Dolandırıcılığı Uyarısı

Ücretsiz tablet ve EBA dolandırıcılarına dikkat.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada EBA adını kullanarak vatandaşlara, ücretsiz tablet dağıtılacağını söyleyerek virüslü link yollandığına , vatandaşların buna inanmaması gerektiğine yer verildi. 

"Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve 81 il Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir." ifadeleri ile yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) adı kullanılarak ücretsiz tablet dağıtımı yapıldığını belirten ve içeriğinde zararlı yazılım ( virüs ) linkleri bulunan kısa mesajların gönderildiği ve bu yöntem ile vatandaşlarımızın mağdur edildiği görülmüştür.

Kaynağı belli olmayan linklere tıklanmaması, vatandaşlarımızın ve kullanmış oldukları mobil cihazların güvenlikleri açısından önemli olmakla birlikte, bu tarz içeriklere itibar edilmemesi ve konunun en yakın kolluk birimine bildirilmesi önem arz etmektedir.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA