E Devlet'e Girince Hayatının Şokunu Yaşadı

Son dakika haberi: Aylar önce kimliği çalınan kişinin bu kimliği üzerinde hırsızlık yapıldığı ve hakkında tutuklama kararı verildiği belirtildi.

E Devlet'e Girince Hayatının Şokunu Yaşadı

E devlete giren kişi hayatını şokunu yaşadı.

İstanbul'da uluslararası iş yapan bir deniz taşımacılığı şirketinde çalışmakta olan ve evli 2 çocuk babası olduğu öğrenilen Muhammed Seyyid Kaya isimli kişi, aynısına ancak filmlerde rastlanacak bir olayla karşı karşıya geldi. Edinilen son dakika bilgilerine göre eşi üçüncü çocuğuna 8 aylık hamile olan Seyyid Kaya, geçtiğimiz 24 Mart günü ailesi ile birlikte İstanbul'da Güneşli'de bir mağazaya gitti. Burada alış veriş yapan Kaya, beğendiği kıyafetleri denemek için kabine girdi. Kıyafetleri deneyen kişinin cüzdanı, soyunma kabinindeki monttaydı. Bu esnada ise 1 ' çocuk olmak üzere toplamda 4 kişi de bu mağazaya girdi ve etrafı dolaşmaya başladı.

İki kişi, kıyafet deneyen ve montunu kabinde bırakan Kaya'yı lafa tutup oyalamaya başlarken diğer iki kişi de soyunma kabinine girdi ve Kaya' nın cüzdanını alıp bölgeden hemen uzaklaştı. Soyunma kabinine geri gelen Kaya, giyindi ve aldıklarının ücretini ödemek için kasaya geldi. Ancak montunun cebinde cüzdanını bulamadı. Kaya cüzdanını bulamadığını mağaza yetkililerine Neyine bildirdi ve güvenlik kameralarına bakıldı. 

Güvenlik kameralarının incelenmesinin ardından Kaya'nın cüzdanının çalındığı ortaya çıktı. Muhammed Seyyid Kaya ile mağaza görevlileri dışarı çıkarak etrafa bakmaya, hırsızları bulmaya çalıştı. Ancak bu çalışmalar sonuç vermedi ve Seyyid Kaya, yakında bulunan polis merkezine gitti ve durumu ayrıntıları ile birlikte anlattı. İfade veren Kaya, şikayetçi oldu ve yasal işlem başlatılmasını istedi. 

Cüzdanındaki kimlik, ehliyet ve banka kartlarının bilgilerini emniyetteki ekiplerle paylaştı. Daha sonra ise Nüfus Müdürlüğü'ne başvu yapan Kaya, kimliğinin çalındığını beyan ederek yeni kimlik talep etti. Kurum, Kaya'ya yeni kimlik kartı verdi.

HAKKINDA TUTUKLAMA KARARI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Sivas'a tatil için gelen Kaya, Diş muayenesi yaptırırken sistemde hakkında tutuklama kararı verildiğini gördü. Büyük şok yaşayan Kaya hakkında hırsızlık suçlaması ile işlem yapıldığı görüldü.

Kamubulteni.com  | Ankara