Düğünler İçin Yeni Karar Açıklandı-İptal Edilecek mi Sorusunun Cevabı Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında Bakan Soylu düğünlerle ilgili yeni kararı duyurdu.

Düğünler İçin Yeni Karar Açıklandı-İptal Edilecek mi Sorusunun Cevabı Geldi

Düğünler hakkında yeni karar.

Bir basın açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağı konusuna değinen Bakan Soylu, gündemde böyle bir şeyin olmadığını söyledi ve düğünler hakkında yeni kararı duyurdu.

İKİNCİ DALGA AÇIKLAMASI

Açıklamasında ikinci dalga meselesine değinen Bakan Soylu, "Avrupa'da dünyada bunun ikinci dalgasının geldiği değerlendirmesi var. Aynı durumla bizle karşılaşmayalım. Bundan 3 ay öncesiyle karşılaşmayalım. Kendi kontrolümüzü kendimiz yapalım. Burada da görev hepimiz düşmektedir." dedi.

KURALLAR KARMAŞIK DEĞİL

Koronaya karşı uyulması gereken tedbirlere değinen Soylu, "Kurallarımız da aslında çok karmaşık değil. Maske, mesafe, temizlik. Pazar yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, düğünlerde, nişanlarda, toplu yaşam yerlerinde bunlara dikkat etmeliyiz. Bu sadece devlet sorumluluğu değildir. Bu her bir bireyin, her birimizin sorumluluğudur. Bu konuda kolluk kuvvetlerimiz, polisimiz, jandarmamız çalışıyoruz. Bir pazarcı 'seçmeyin' dediğiz aman ona çıkışmamak lazım. Bir polisimiz 'maskenizi takın' dediği zaman onu terslememek lazım. Bu kendisi için değil, sağlık için hepimiz için bunu gerçekleştirmeye çalışıyorlar." dedi.

250 BİN KİŞİ...

Yapılan denetimlere değinen Bakan Soylu, "Burada bugün yaklaşık 250 bin kişi denetime çıkmış durumda. Avrupa'da dünyada bunun ikinci dalgasının geldiği değerlendirmesi var. Aynı durumla bizle karşılaşmayalım. Bundan 3 ay öncesiyle karşılaşmayalım. Kendi kontrolümüzü kendimiz yapalım. Burada da görev hepimiz düşmektedir. Yazdan sonra da hem ekonominin, hem ülkemizin selameti açısından bize bu salgın mazeret üretmemeli." dedi.

TAZİYELER DÜĞÜN VE NİŞANLAR

Taziyeler , düğün ve nişanlar konusunda açıklamada bulunan Bakan Soylu, "Milletimize tekrar duyuruyorum. Taziye geleneğini çok uzun zamandır ayakta tutan, doğu ve güneydoğudaki vatandaşlarımıza tekrar sesleniyorum. Toplu taziyeleri bırakalım. Düğünlerde, nişanlarda dikkat edelim. Toplu taşımalarda dikkat edelim." dedi.. 

CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ YAPILACAK DÜĞÜNLER İÇİN YENİ KARAR

Bakan Soylu yaptığı açıklamada düğünlerle ilgili , "Cumartesi ve pazar günü ekiplerimiz düğün ve nişanları denetleyecek" dedi.

Bundan sonra hafta sonu yapılacak düğünlerde daha sıkı denetimler olacak.

DÜĞÜNLER İPTAL EDİLECEK Mİ?

Bakan Soylu'nun bu açıklamasına bakacak olursak düğünlerin iptal edilmeyeceği , yapılmaya devam edileceği görülüyor. 

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA