DPB'den KPSS Tercihleri Öncesi Önemli Uyarı

Devlet Personel Başkanlığı KPSS tercih süreci öncesinde 4 meslek grubuna ilişkin kayıt uyarısında bulundu.

DPB'den KPSS Tercihleri Öncesi Önemli Uyarı

Devlet Personel Başkanlığı KPSS tercih süreci öncesinde 4 meslek grubuna ilişkin kayıt uyarısında bulundu.

31 Mayıs 2019 Cuma 18:32
DPB'den KPSS Tercihleri Öncesi Önemli Uyarı

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından (www.dpb.gov.tr) 2019 yılı itibariyle lisansüstü öğrenim görenler ve merkezi atamalarda Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti, Sağlık Fizikçisi unvanları için tercih yapacak adayların şahsen başvuru işlemlerinin yapılması gerektiğini hatırlattı. 

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMÜŞ VE MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİNDE ODYOLOG, PERFÜZYONİST, DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ İLE SAĞLIK FİZİKÇİSİ UNVANLARINDA TERCİH YAPMAK İSTEYEN ADAYLARIN (SADECE YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA MEZUNLARI) DİKKATİNE!

1- Bilindiği üzere, lisansüstü öğrenim (sadece yüksek lisans veya doktora mezunları) görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisiunvanlarında tercih yapmak isteyen adaylar 2014 yılından itibaren öncelikle Devlet Personel Başkanlığına başvuru yapmakta ve ÖSYM tarafından ilan edilen kadrolara tercih işlemleri yapabilmeleri için istenilen diploma ve diğer belgelerinin bir nüshasını Devlet Personel Başkanlığına teslim etmektedirler. 

2- Odyolog, Perfüzyonist, Dil  ve  Konuşma Terapisti,  Sağlık Fizikçisi kadro ve pozisyonlarına YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA öğrenimi mezunları dışında tercih yapacak adayların Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur.

3- 2019 yılı itibariyle LİSANSÜSTÜ (YÜKSEK LİSANS VEYA DOKTORA) öğrenim görmüş ve merkezi yerleştirme işlemlerinde;

 •  Odyolog,
 •  Perfüzyonist, 
 •  Dil ve Konuşma Terapisti, 
 •  Sağlık Fizikçisi 

  unvanlarında tercih yapmak isteyen adayların, Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. 

4- Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar; Ek’te yer alan dilekçe ile birlikte T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının Noter Onaylı örneği ile Yüksek Lisans/Doktora düzeyindeki  diploma/mezuniyet belgesinin Noter onaylı veya üniversite tarafından “ASLI GİBİDİR” ibaresiyle onaylanmış ıslak imzalı örneğini (ve gerekmesi halinde ilave olarak kendi adlarına alınmış YÖK kararı örneğini) Devlet Personel Başkanlığı adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabileceklerdir. 

5- Başkanlığımıza daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adaylar ile Odyoloji, Perfüzyon, Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunlarının başvuru yapmalarına gerek yoktur.

6- 1219 sayılı Kanun ve Yükseköğretim Kurulu kararları uyarınca unvanlar itibarıyla başvuruları kabul edilen programlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Bu programlardan mezun adayların başvuruları yalnızca tabloda karşılık gösterilen kadro/pozisyon unvanı için alınmaktadır. Tabloda yer alan programlardan mezun olmayan adayların başvurularının alınabilmesi için, ilgililerin ayrıca öğrenim durumları itibarıyla Odyolog/Perfüzyonist/Dil ve Konuşma Terapisti/Sağlık Fizikçisi olabileceklerine ilişkin kendi adlarına YÖK kararı ibraz etmeleri gerekmektedir. 

YÜKSEK LİSANS/DOKTORA PROGRAMI

BAŞVURU ALINAN KADRO/POZİSYON UNVANI

 • Odyoloji
 • Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları

Odyolog

 •  Perfüzyon

Perfüzyonist

 • Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve Konuşma Terapisti

 • Radyoterapi Fiziği
 • Diagnostik Radyoloji Fiziği
 • Nükleer Tıp Fiziği
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü - Tıbbi Radyofizik
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü -  Radyasyon Fiziği
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü -  Medikal Fizik
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü -  Sağlık Fiziği
 • Nükleer Bilimleri Enstitüsü -  Sağlık Fiziği

Sağlık Fizikçisi

Son Güncelleme: 31.05.2019 18:42
Anahtar Kelimeler:
DpbDpb Kpss
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.