Diyanet: "Namaz kılan insan kötülük yapmaz hak yemez"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, namaz kılmanın önemine değindi ve dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Diyanet: "Namaz kılan insan kötülük yapmaz hak yemez"

Diyanet 'ten namaz açıklaması.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. 'Sabah Namazı Buluşması'nı Gaziantep'teki Ökkeş Eruslu Camisi'nde gerçekleştiren Erbaş, burada sohbet etti. 

Namazın ardından cemaate hitap eden Ali Erbaş,  namaz kılmanın önemline değindi ve gençlerin namaz kılmalarını tavsiye etti. Erbaş, "Namaz bizi her türlü kötülüklerden uzak tutar. Namaz kılan insan, 'kötülük yapamam, hak yiyemem, haksızlık yapamam, söz verdiğimde sözümde durmalıyım' der ve münafıklık alametlerinden uzak durur" ifadelerini kullandı.

Erbaş, terörle mücadeleye de değinerek, şunları söyledi:

"Şehitlerimiz var. Gaziantep'te bugün bir şehidimiz var. Askerimiz, polisimiz neden şehit oluyor? Teröristlerin yapmış olduğu saldırılara neden maruz kalıp şehit oluyor? İşte, vatan, millet, ezan ve bayrak için. Vatan savunması o kadar önemli ki Peygamber Efendimiz, sınırda nöbet tutan askerimizin görevini ibadetten sayıyor. Bedir, Uhud ve Hendek savaşlarına bakın, milletin namusunu, masum insanları korumak, zalimlerin zulmüne karşı olmak için.... Bu topraklar, şehit kanlarıyla yoğrulmuş. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Bu ruhu gençlerimize çocuklarımıza vermemiz lazım. Gençlerimize vatan, bayrak ve ülke sevdasını öğretmemiz lazım. Güvenlik güçlerimiz yıllardan beri vatan savunması ve şurada rahat uyuyabilmemiz için sınırların içinde veya ötesinde her türlü zorluğa göğüs geriyor. İnsanlar ezilmesin, masumlar ölmesin, dünyada barış olsun diye yapıyor. İslam ordusunun da amacı budur. Hamdolsun bir barış ışığı doğdu, inşallah bu ışık daha da büyüyüp aydınlanır. İnşallah çevremizde barış hep var olur. O yüzden hep birlikte dua edelim. Her zaman barış ve huzur olsun. Kötülükler ortadan kalksın diye dua edelim."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA