DHMİ Personel Alımı Başvuruları 8 Şubat'ta Başlıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı için başvuru işlemleri 8 Şubat ile 26 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

DHMİ Personel Alımı Başvuruları 8 Şubat'ta Başlıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı için başvuru işlemleri 8 Şubat ile 26 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

07 Ocak 2021 Perşembe 18:27
DHMİ Personel Alımı Başvuruları 8 Şubat'ta Başlıyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün sözleşmeli personel alımı için başvuru yapacak adayların başvuru genel şartlarının yanı sıra unvana göre belirlenen şartları da yerine getirmesi gerektiği vurgulanırken, başvurularla ilgili, "Devlet   Hava   Meydanları   İşletmesi   Genel   Müdürlüğünce   duyurulan   pozisyonların sayısının 5 (beş) katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere Bilgisayar Destekli Seçme Sınavına veya yazılı sınava çağırılacaktır. Adaylar; Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı  sınavlarda  almış  oldukları  puan  sırasına  göre  sözlü  sınava  çağırılacaktır.  Sınava  girmek isteyen adayların 08.02.2021-26.02.2021 tarihleri arasında http://isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden başvurmaları gerekmektedir. Adayların talep edilen bütün belgeleri sisteme eksiksiz yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ve posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir." denildi. Başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar şu şekilde sıralandı:

Atama Yapılacak Pozisyon Unvanı ve Sayısı:
- Asistan Hava Trafik Kontrolörü: 24

KPSS Puan Türü ve Taban Puanı: KPSSP3 puan türünden en az 70 puan Geçerli KPSS Puanı: 6 Eylül 2020 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavı.
Devlet  Hava  Meydanları  İşletmesi  Genel  Müdürlüğü  bünyesinde  399  sayılı  Kanun Hükmünde  Kararnamenin  3/c  bendi  kapsamında  istihdam  edilmek  üzere,  08.07.2018  tarih  ve 30472 sayılı Resmi  Gazete’de yayımlanan Devlet Hava Meydanları İşletmesi  Genel Müdürlüğü Stajyer  Hava  Trafik  Kontrolörü  ve  Asistan  Hava  Trafik  Kontrolörü  Pozisyonlarına  Atanacak Adayların Seçme Sınavlarına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümler çerçevesinde seçme sınavları yapılacaktır.
Sınava katılacak adaylarda aranan genel şartlar,

a) Türk Vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) 18 yaşını tamamlamış olmak,
d)  Askerlik  durumu  itibariyle;  askerlikle  ilgisi  bulunmamak,  askerlik  çağına  gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine   karşı   işlenen   suçlarla,   zimmet,   ihtilas,   irtikap,   rüşvet,   hırsızlık,   dolandırıcılık, sahtecilik,  inancı  kötüye  kullanma,  dolanlı  iflas gibi  yüz kızartıcı  veya şeref ve haysiyeti  kırıcı suçtan  veya  istimal  ve  istihlak  kaçakçılığı  hariç  kaçakçılık,  resmi  ihale  ve  alım  satımlara  fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
f) Son  başvuru  tarihi  itibarıyla,  Kamu  Görevlerine İlk  Defa  Atanacaklar İçin  Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olmak.

Sınava katılacak adaylarda aranan özel şartlar,
a) Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak,
b) ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak,  (aranan  şartlar  www.dhmi.gov.tr  adresinde  yer  alan  Hava  Trafik  Kontrol  Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliğinde yazılı bulunmaktadır.)
c) Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu  durum sınav  komisyonunca  tespit  edilerek tutanak altına alınır,  gerekirse hakem hastaneye gönderilir  ve  hakem  hastanece  verilecek  nihai  rapor  sonucuna  göre  işlem  tesis  edilir.  Adaylar Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)
d) Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, (ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge (26.02.2016 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.).
e) Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olmak. (Bknz.: “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ömer 2021-01-07 22:57:11

Bu ne yaa o sınav bu şu sınav yeter artık KPSS den yeterli puanı alanı alıp geçin gitsin söküp tekrar yazı madem siz sınav yapqcqksınız neden KPSS sınav şartı nedenbaştan aşagı saçmalık tır yaptığınız

Avatar
Hüseyin 2021-01-08 00:42:07

Arkadaş açıkça diyin ki biz kendi adamlarımızı alıyoruz sizde kendinizi yormayın en azından millette umutlanmaz

Avatar
Ahmet 2021-01-08 01:55:09

Ağlamayın her önüne geleni yapacak halleri yok.

Avatar
Dilan 2021-01-08 09:03:34

Her şekilde o mülakat da torpil oynayacak

Avatar
İmdat 2021-01-07 19:56:56

Ülkeyi maf ettiniz

Misafir Avatar
Batuhan 2021-01-07 23:36:03 @İmdat

Daha "Mahvettiniz" kelimesini yanlış yazan bir insanın bunları eleştirmeye hakkı yok.

Beğenmedim! (0)