Bu Şehirlerde Yaşayanlar Kuvvetli Kar , Yağmur ve Fırtına İşte Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Bingöl, Muş,Bitlis, Şırnak, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Siirt ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği, yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun batısı, zamanla İç Ege, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Erzurum, Bingöl, Muş, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde yer yer karla karışık yağ

Bu Şehirlerde Yaşayanlar Kuvvetli Kar , Yağmur ve Fırtına İşte Hava Durumu

Meteoroloji 'den hava durumu uyarısı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Türkiye genelinde tüm şehirlere sert soğuk uyarısı yapılırken birçok şehirde kuvvetli kar ve karla karışık yağmur görüleceğine yer verildi. Öte yandna görülecek kuvvetli rüzgarların evlere zarar verebileceği bildirildi. 

Kuzey batı kesimlerinde 10 dereceye kadar hava sıcaklığı düşecek. Diğer kesimlerde ise 4 derece kadar sıcaklıklarda azalma görülecek. 

Güneyli yönlerden orta kuvvette, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da güneyli yönlerden, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli fırtına  gelecek.

BU İLLERDE KUVVETLİ YAĞIŞ

Isparta, Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana, Karaman ile Konya'nın güney ve batı çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir. 

Doğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi var. Buralarda yaşayan vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

İşte ülke geneli hava durumu:

6 ŞUBAT 2020 SAAT 06.00 İLA 12.00 ARASI HAVA DURUMU

6 ŞUBAT 2020 SAAT 12.00 İLA 18.00 ARASI HAVA DURUMU

6 ŞUBAT 2020 SAAT 18.00 İLA 00.00 ARASI HAVA DURUMU

6 ŞUBAT 2020 SAAT 00.00 İLA 06.00 ARASI HAVA DURUMU

İŞTE İL İL HAVA DURUMU

MARMARA HAVA DURUMU
Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin zamanla güney ve batı kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE HAVA DURUMU 2°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İSTANBUL HAVA DURUMU 5°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı

KIRKLARELİ HAVA DURUMU 1°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KOCAELİ HAVA DURUMU 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı

EGE HAVA DURUMU
Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, zamanla bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinden sonra kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa)olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR HAVA DURUMU 7°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı

DENİZLİ HAVA DURUMU 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden sonra yüksekleri karla karışık yağmurlu

İZMİR HAVA DURUMU 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 7°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

AKDENİZ HAVA DURUMU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra Isparta, Burdur çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Isparta, Mersin ve Adana çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA HAVA DURUMU 17°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA HAVA DURUMU 16°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY HAVA DURUMU  14°C
Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA HAVA DURUMU 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, akşam saatlerinden sonra hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU HAVA DURUMU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Yağışların sabah saatlerinde Konya'nın güney ve batı ilçeleri ile Karaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA HAVA DURUMU 4°C
Çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU 6°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı

KONYA HAVA DURUMU 7°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, öğle saatlerinden sonra yüksekleri yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde güney ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİVAS HAVA DURUMU 6°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı

BATI KARADENİZ HAVA DURUMU
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde zamanla karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU HAVA DURUMU 7°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE HAVA DURUMU  11°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KASTAMONU HAVA DURUMU 6°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK HAVA DURUMU 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ HAVA DURUMU
Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BAYBURT HAVA DURUMU  6°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN HAVA DURUMU 18°C
Çok bulutlu ve aralıklı aralıklı yağmurlu

TOKAT HAVA DURUMU 14°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

TRABZON HAVA DURUMU 24°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU  HAVA DURUMU
Çok bulutlu, bölgenin batısı ile zamanla Erzurum, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Muş çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, öğle ve akşam saatlerinde Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ELAZIĞ HAVA DURUMU 10°C
Çok bulutlu ve hafif yağmurlu, yüksek kesimleri ile gece saatlerinden itibaren il geneli karla karışık yağmurlu

ERZURUM HAVA DURUMU 3°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren güney kesimleri ile zamanla il geneli kar yağışlı

MALATYA HAVA DURUMU 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri ile gece saatlerinden itibaren il geneli karla karışık yağmurlu

VAN HAVA DURUMU 7°C
Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU HAVA DURUMU
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevreleri ile gece saatlerinde Diyarbakır, Siirt ve Ş. Urfa çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR ° HAVA DURUMU 13°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

GAZİANTEP HAVA DURUMU 12°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT HAVA DURUMU 12°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

ŞANLIURFA HAVA DURUMU 14°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Ülke genelinde 5 günlük hava durumu şu şekilde;