Bölücü Hain İsmail Özden Öldürüldü

Son dakika haberi: TSK yaptığı açıklamada kırmızı listede aranmakta olan bölücü hain İsmail Özden'in öldürüldüğünü duyurdu.

Bölücü Hain İsmail Özden Öldürüldü

Son dakika haberi: Bölücü hain İsmail Özden öldürüldü.

Milli Savunma Bakanlığı Twitter adresi üzerinden bir son dakika açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Milli İstihbarat Teşkilatı ile Türk Silahlı Kuvvetleri 'nin ortak olarak başlattığı operasyonda İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde bulunan ve Kırmızı kategoride aranan PKK/KCK bölücü hain bebek katili terör örgütü üyesi olan ve örgütün sözde yürütme konseti üyesi olan, Irak Kuzeyi Sincar sorumlusu olduğu öğrenilen Mam Zeki Şengalli kod isimli olan İsmail Özden'in etkisiz hale getirildiğine yer verildi. 

Edinilen son dakika bilgilerine göre bölücü terör örgütü PKK'nın en yaşlı militanları arasında olduğu öğrenilen ve 66 yaşında olan hain İsmail Özden'in etkisiz hale getirildiği MİT ile TSK işbirliğinde gerçekleşen operasyona bir yenisi daha eklendi. 

Sincar'da gerçekleştirilen"Terörle kaynağında mücadele" kapsamındaki operasyonda ilk terör eylemlerini 15 Ağustos 1984 tarihinde düzenleyen İllegal Bahis ve bu tarihi hemen hemen her sene propaganda ve eylem malzemesi olarak kullanan bölücü terör örgütü PKK'nın sınır ötesindeki lider kadrosunda yer aldığı öğrenilen kişilere önceki gün ağır bir darbe indirilmiş oldu. 

OPERASYONA ŞEHİT BEDİRHAN'IN ADI VERİLDİ

Düzenlenen bu operayonda MİT, teröristin yerini saptadı. MİT'in yeri saptaması üzerine TSK'ya haber verildi ve TSK harekete geçerek bölücü hainin aracını havadan bombaladı. Geçtiğimiz haftalarda Yüksekovada Üs bölgesindeki kocasını ziyaret eden ve eve dönerken 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya ile bombalı saldırıya uğrayan Nurcan Karakaya şehit olmuştu. Bu operasyona ise 11 aylık bebeğin adı verildi. 

Öte yandan öldürülen bölücü hainin daha önce Avrupa'da da terör çalışmaları yürüttüğü öğrenildi. 

Kamubulteni.com  | Ankara