Barış Pınarı Harekatı'ndan Kahreden Haber

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada 1 askerimizin şehit olduğuna yer verildi.

Barış Pınarı Harekatı'ndan Kahreden Haber

Son dakika : Barış Pınarı Harekatı 'ndan acı haber.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada , ABD ile 17 Ekim günü yapılan Güvenli Bölge Mutabakatı'na rağmen PKK/YPG'li teröristlerce 20 taciz/ihlal gerçekleştirildiği ve bu ateşler sonucu 1 askerimizin şehir olduğu bildirildi.

Fırat 'ın doğusunda Tel-Abyad bölgesinde gerçekleştirilen keşif gözetleme görevi esnasında bölücü hain örgüt PKK/YPG 'liler tarafından açılan tanksavar ve hafif silah ateşi sonucu bir askerin şehit olduğu, bir askerin de yaralandığı açıklandı.

MEŞRU MÜDAFA KAPAMINDA..

Konu ile ilgili yapılan açıklamada , saldırıya karşılık verildiği bildirildi ve şu ifadelere yer verildi:

"Fıratın Doğusunda Tel-Abyad bölgesinde 20 Ekim 2019 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız, keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerce açılan tanksavar ve hafif silah ateşi neticesinde şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılık verilmiştir. ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Mutabakatına rağmen PKK/YPG'li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir. Mutabakata aykırı tüm bu eylemlere rağmen dün çoğu ambulanstan oluşan 39 araçlık bir konvoyun Resulay’na emniyetle giriş ve çıkışı sağlanmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi gerçekleşmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

."

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA