Bakan Varank Müjdeledi: KOBİ'lere 300 Bin Lira Geri Ödemesiz, Toplamda 1 Milyon Liraya Kadar Devlet Desteği

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB'in bugün itişbariyle imalat sanayinde dijitalleşme temasıyla 3. çağrıya çıktığını ve bu çerçevede KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği verileceğini söyledi.

Bakan Varank Müjdeledi: KOBİ'lere 300 Bin Lira Geri Ödemesiz, Toplamda 1 Milyon Liraya Kadar Devlet Desteği

İmalat Sanayisinde dijital dönüşümün 11. Kalkınma Planı ve 2021 Cumuhrbaşkanlığı Yıllık Programında odak alanları arasında yer aldığını söyleyen Varank, "İmalat sanayimiz, artık dijital dönüşümün ne kadar önemli olduğunu daha iyi kavradı. KOSGEB olarak KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 'İmalat Sanayinde Dijitalleşme' temasıyla yeni bir çağrıya çıkıyoruz. Bu temayla üçüncü kez çıktığımız bu çağrımızla yine akıllı dijital teknolojileri geliştiren veya bunları imalat süreçlerinde kullanan KOBİ'leri destekleyeceğiz. Dijital teknolojilerin yerli üretimini ve ticarileşmesini sağlayarak güçlü bir dijital ekosistem oluşturmaya devam edeceğiz." dedi.

KOSGEB'in bugün yeni bir çağrıya çıktığını belirten Varank, ilgili destek için başvuruların 17 Mayıs'a kadar alınacağını vurgulayarak, "İlk ikisinde olduğu gibi bu yeni çağrımızda da KOBİ'lerimize 300 bin liraya kadar geri ödemesiz, 700 bin lira kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon liraya kadar destek vereceğiz. Böylece yerli ve yetkin dijital teknoloji geliştiricisi KOBİ'lerin sayısını artırmayı sürdüreceğiz. Başvuruları, 17 Mayıs'a kadar alacağız. KOBİ'lerimiz çağrıya e-Devlet üzerinden başvurabilir. Çağrı sonuçlarını da Temmuz ayında açıklamayı planlıyoruz." diye konuştu.